ВАКС підтримав закриття справи НАБУ по “Роттердам +”

Слідча суддя ВАКС відхилила скарги заявників щодо скасування постанови про закриття справи “Роттердам +”. Про це інформує “Центр протидії корупції”.

Відзначається, що суддя Катерина Широка відмовилася скасувати четверту за рахунком постанову вже другого прокурора про закриття так званого кримінального провадження “Роттердам +”.

Раніше суддя Широка продемонструвала свою упередженість по схемі “Роттердам +”, залишивши у силі постанову прокурора САП Пономаренка від 20 серпня 2020 року про закриття справи через відсутність складу злочину.

Як неодноразово відзначали під час судових засідань, наявна в матеріалах справи судова експертиза оцінює збитки від існування схеми в 39,9 млрд грн.

Заявники мають намір оскаржити постанову прокурора САП Дениса Демківа в Апеляційній палаті ВАКС.

За результатами попереднього розслідування НАБУ, з весни 2016- го по літо 2019 за допомогою формули “Роттердам +” завдали збитків на 39 млрд гривень. Гроші можна повернути, але робити це повинні або Денис Шмигаль, або Ірина Венедіктова, подавши від імені держави позов проти ДТЕК, що вже виглядає як фантастичний сценарій. Детальніше читайте в статті Сергія Жилича “Хроніки зливу “Роттердам +»”