Покрова: традиції свята

14 жовтня християни східного обряду відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. З цього дня в старовину починався період весіль.

Традиції святкування Покрови

У цей день прийнято ходити до церкви. Дівчата, які хотіли вийти заміж, приходили до служби, ставили свічку Діві Марії і просили її про заміжжя і щасливе сімейне життя.

Віруючі в свято моляться Пресвятій Діві, просять підтримки в сімейному житті і любові. Вважається, що якщо в цей день попросити у Богородиці про захист, вона весь рік буде оберігати своїм покровом.

Вважається, що в цей день необхідно зробити подарунки бідним і сиротам.

У свято дім обкурювали підпаленими гілочками яблуні або вишні, це обіцяло успіх.

Молитва іконі Покрова Пресвятої Богородиці

О Пречистая Діво, Мати Господа Всевишніх сил, Неба і землі козацької Царице, Богохранимого стольного града Києва і всієї держави нашої України-Руси – Всемогутня Заступнице! Прийми всехвальні й подячні піснеспіви ці від нас, недостойних рабів Твоїх, і піднеси молитви наші до Престолу Бога і Сина Твого, щоби був милостивим до неправд наших і послав благодать Свою до тих, хто шанує Всечесне ім’я Твоє і з вірою та любов’ю вклоняється благовісній іконі Твоїй. О, Владичице Пресвятая, змилуйся над немічними людьми твоїми, позбав нас зневіри, відчаю, гніву, ворожнечі, недовір’я, заздрощів, наклепу, ненависті, марнославства і гордощів бісівських, а відтак зглянься на всіх нас милістю Твого заступництва. Підійми нас із глибини гріховної і просвіти сердечні очі наші, щоби бачити Спасіння. Будь милосердною і тут, і там: як на стороні земного буття, так і на Страшному Суді Сина Твого. Ти після Бога перша наша Надія і Заступниця всіх, хто прибігає до тебе з вірою. Збережи соборність землі нашої Україноруської, покрий нас Святим Твоїм Омофором від зазіхання злих нечистих сил та усякого супостата, нехай буде в країні нашій правда Господня, та хай збережуться в народі нашому святодідівська мова та звичаї. Бо молимося до Тебе Пречиста і Непорочна Діво як до Всемогутньої Заступниці та Винуватиці спасіння нашого і величаємо Святе та Величне ім’я Отця і Сина і Святого Духа в Троїці славимого і поклоняємого Бога, нині і повсякчас і навіки віків. Амінь.