Волонтерка з Черкас стала радницею Зеленського у справах ветеранів

Президент Володимир Зеленський підписав 13 жовтня указ №531 про призначення радником і уповноваженим президента з питань забезпечення прав захисників України Олену Вербицьку.

На разі Вербицька також є головою Консультативної ради з питань забезпечення прав і свобод захисників України, який був створений Зеленським 12 березня 2021 року.

Раніше Вербицька була радницею начальника Генерального штабу – головнокомандувача Збройних сил України Віктора Муженка (з 2015 року), радницею заступника голови Офісу президента Валерія Кондратюка (з 2017 року), а також радницею генерального прокурора Руслана Рябошапки (в 2019 році).

Як повідомлялося, 8 жовтня президент підписав указ про помилування 31 засудженого захисника України.

Консультативна рада розглядає вже десятки випадків, в яких можливе помилування засуджених ветеранів. Відповідні укази президент пообіцяв підписати за підсумками висновків згаданої ради.

У грудні 2019 року тодішній головний військовий прокурор Віктор Чумак повідомляв, що за п’ять років в Україні було засуджено майже 10 тисяч військовослужбовців. 1,7 тисячі з них, в тому числі 359 ветеранів АТО/ООС, отримали різні терміни позбавлення волі.