Походження коронавірусу досліджуватиме нова команда науковців від ВООЗ — SAGO

Всесвітня організація охорони здоровʼя сформувала нову команду науковців для пошуку причини виникнення коронавірусу, повідомляється на сайті ВООЗ.

Група називатиметься SAGO (абревіатура від англійської назви «Науково-консультативна група з походження нових патогенів»). Для участі в ній заявки подавали понад 700 науковців з різних країн. Відбір пройшли 26 експертів з різних напрямків, зокрема з епідеміології, здоров’я тварин, екології, клінічної медицини, вірусології, геноміки, молекулярної епідеміології, молекулярної біології, біології, безпеки харчових продуктів, біобезпеки, біозахисту та здоров’я населення. Тепер щодо цих експертів проведуть додаткові консультації – не всі зможуть залишитись у групі.

Крім походження коронавірусу, SAGO займатиметься «профілактичними» дослідженнями: шукатиме ризики виникнення інших епідемій і попереджатиме про це ВООЗ.  

У серпні стало відомо, що розвідка США не змогла назвати Білому дому джерело появи COVID-19. Брак інформації пояснюють відмовою Китаю співпрацювати щодо цього питання. Одне із джерел видання WSJ заявило, що якщо Китай не піде на співпрацю, людство може так і не дізнатися, що стало причиною виникнення коронавірусу.