Командир Союзу оборони Естонії Юхтегі про рекомендації НАТО скасувати строкову службу в армії: Після війни на Донбасі Латвія і Литва зрозуміли, що їм теж потрібні резервні війська

1

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів командир Кайтселійту (Союзу оборони Естонії), бригадний генерал Ріхо Юхтегі.

Він розповів, що в Литві і Латвії є організації територіальної оборони, схожі на Кайтселійт.

"Але між нами є різниця. Скажімо, в Естонії є строкова служба, в резерві якої – досить велика кількість людей, яких можна викликати, якщо щось трапиться. І ось коли країни Балтії вступили в НАТО, в межах Альянсу порадили скоротити строкову службу. Але якщо Литва з Латвією так і зробили, то ми відповіли, що не будемо так робити, нам потрібно мати армію в резерві. І – зберегли строкову службу. Чому я вам про це кажу? Тому що після грузинської війни, а потім і після війни на Донбасі, і Латвія, і Литва зрозуміли, що їм теж потрібно мати резервні війська. Але далі вони пішли різними шляхами. Литва повернулася до ідеї про те, щоб мати строкову службу. А в Латвії вирішили, що їх Земесардзе, які є аналогом нашої організації, і буде тим самим резервом. У цьому сенсі наші повноваження – ширші, ніж у наших колег. У Кайтселійту є і дитяча, і жіноча організація. І крім військової підготовки, ми займаємося і цивільною діяльністю", – розповів Юхтегі.

Читайте також: Добровольцями готові бути близько 2% громадян, – командир Союзу оборони Естонії Юхтегі

Він зазначив, що спочатку з боку НАТО було багато нерозуміння, що таке Кайтселійт і для чого він потрібен.

"Але зараз багато країн НАТО нас підтримують. Багато країн почали їх створювати, а в деяких такі організації вже були. Скажімо, в Данії. … Але, як я сказав, багато інших країн розвивають схожі організації. Наприклад, Польща зараз практично з нуля розвиває свою територіальну оборону. І за пару років підняли чисельність організації на 25 тисяч!" – акцентував Юхтегі.

Детальніше читайте в інтерв'ю командира Союзу оборони Естонії (Кайтселійт) бригадного генерала Ріхо Юхтегі: "Ваші війська зробили великий крок вперед".