Міносвіти закликає школи піти на канікули раніше

Міністерство освіти і науки України підтримує пропозицію Національної комісії з ТЕБ та НС щодо відправки школярів на канікули раніше запланованої дати 25 жовтня, повідомили у відомстві.

Через зростання темпів захворюваності на ковід Комісія радила оголосити канікули з 18 жовтня. Тож сьогодні Міносвіти надіслало місцевим органам влади відповідного листа з рекомендацією вжити невідкладних заходів для захисту здоров’я дітей та працівників шкіл.

За статистикою МОЗ, канікули або призупинення навчального процесу призводить до зниження захворюваності щонайменше на 15% вже за п’ять днів.

У деяких регіонах школи заздалегідь ухвалили рішення піти на канікули раніше (Харків, Миколаїв, Вінниця), в інших – підуть за графіком (Київ).

«Чинним законодавством передбачено, що структура і тривалість навчального року й відпочинку між ними, визначаються виключно рішенням педагогічної ради закладу освіти. А тому, звертаючись до педрад, прошу відповідально поставитися до рекомендацій Міносвіти», – пише у Telegram очільник МОН Сергій Шкарлет.

Традиційно осінні канікули починаються наприкінці жовтня і тривають тиждень. Щороку МОН рекомендує школам певні дати, а адміністрація навчальних закладів самостійно обирає графік.

Зараз значна частина школярів навчається дистанційно, адже умовою роботи шкіл у звичайному режимі є вакцинація персоналу. 7 жовтня МОЗ офіційно затвердив перелік професій, що підлягають обов’язковій вакцинації, до нього потрапили і вчителі.