Губернатор Техасу оскаржив мандат Байдена про обв’язкову вакцинацію

Наказ губернатора Еббота вплинув на політичну ситуацію по всій країні і кандидати на вищі посади використовують цей інфопривід задля власної вигоди.

Губернатор Техасу Грег Ебботт намагається заборонити впроваджений Байдном федеральний мандат про обов'язкову вакцинацію співробітників держструктур та компаній. Білий дім розкритикував крок Ебботта і сказав, що бізнес повинен слідувати вказівкам Байдена. Про це повідомляє The Washington post

Зазначимо, що президент США Джозеф Байден анонсував впровадження у країні нових заходів, спрямованих на боротьбу з COVID-19. Зокрема, запроваджувані правила вимагатимуть від співробітників великих компаній зробити щеплення або ж регулярно проходити тестування на захворювання. Нові вимоги президента викликали негайну негативну реакцію серед опозиційних до Байдена республіканців, які заявили, що уряд не повинен впливати на ухвалення рішень, які стосуються здоров'я людей.

Губернатор Техасу Еббот та губернатор Флориди Рон Десантіс демонстративно протестують проти політики діючого президента. Для прикладу, Ебботт, потенційний кандидат у президенти 2024 року, прагне зміцнити свої позиції і як прихильник підходу експрезидента Дональда Трампа заборонив мандат президента на рівні штату. Через оскарження мандату, держструктури можуть виконувати як наказ Еббота, так і наказ Байдена, оскільки і тепер більшості працівників можуть щотижня тестуватися на коронавірус, якщо вони не хочуть вакцинуватися.

Білий дім розкритикував крок Ебботта і сказав, що бізнес повинен слідувати вказівкам Байдена. 

Читайте також: Вакцинація від Covid-19: Більше 50 країн не змогли виконати вимоги ВООЗ

"Ми стверджуємо, що федеральний закон перевищує законодавство штату", – сказала прес -секретар Білого дому Джен Псакі на запитання про наказ Техасу.

Причини цієї колізійно-правової суперечки очевидно стосуються більше ідентичності та культури, а не самої політики. Хоч Байден часто говорить про запровадження жорстких вимог щодо вакцин для груп, включаючи працівників федерального уряду, військових та працівників охорони здоров’я, запропоноване ним правило не змушує працівників вибирати між роботою та вакцинальним статусом.

Однак деякі компанії пішли далі, сказавши працівникам, що їм потрібно зробити щеплення, щоб зберегти роботу. Це включає Southwest Airlines, яка заявила, що працівники повинні бути вакциновані до початку грудня, якщо у них немає на це заборони у зв'язку із релігією чи медичних протипоказань. Незадовго після цього авіакомпанія скасувала тисячі рейсів, посилаючись на проблеми з поганою погодою та управління повітряним рухом. Республіканці ж у свою чергу заявили, що перебої були спричинені нестачею персоналу, викликаною принциповими працівниками, які відмовлялися робити щеплення.

"Незаконний мандат Джо Байдена на роботі!" – про це заявив сенатор Тед Круз у соціальних мережах.-«Раптом нам не вистачає пілотів та диспетчерів повітряного руху. 

"Я прошу припинити божевілля, перш ніж буде завдано більшої шкоди",-сказав сенатор Рон Джонсон (штат Вісконсін) у своєму Twitter, повторивши свою протидію мандатам.

У свою чергу профспілка пілотів та Федеральна авіаційна адміністрація відкидають твердження, що скасування рейсів було спричинено пілотами, які протестували проти мандату проти вакцини проти коронавірусу. Адміністрація Байдена у свою чергу іронічно відреагувала на звинувачення Республіканської партії, зокрема Бен Вакана, член групи реагування на COVID-19 Білого дому,написав у твіттері, що: «скасування також відбулося після того, як Сокс побив Янкіз, але це також не мало нічого спільного».( мається на увазі результат нещодавного баскетбольну матчу між двома відоми командами- ред.)

Читайте також: Антивакцинатори зірвали стратегію Байдена щодо COVID-19​

Політичні конфлікти ймовірно загостряться ближчим часом, адже наступний затверджений етап вакцинації проти коронавірусу передбачає початок щеплення школярів. А це новий інфорпривід для політичних спекуляцій.

Опитування Washington Post спільне з ABC News, опубліковане на початку вересня, виявило, більше половини американців (52 відсотки) підтримують бізнес, який вимагає вакцинації працівників, які приходять на роботу. Опитування виявило різкий партійний розкол: 8 з 10 демократів висловилися за мандати, тоді як більше 6 з 10 республіканців виступили проти.

За даними Національної академії державної політики охорони здоров'я, близько 20 штатів мають вакцину або регулярне тестування для деяких чи всіх державних службовців. Оскільки вакцини набули широкого розповсюдження, хвиля губернаторів Республіканської партії та законодавці штатів погодилися дотримуватися вимог щодо вакцин для бізнесу та великих подій, а деякі навіть переглядають давні вимоги щодо вакцини проти інших інфекційних хвороб, які не поширюються. Щонайменше сім штатів мають певну заборону на державні чи місцеві установи, що видають вакцини проти коронавірусу: Арканзас, Джорджія, Індіана, Юта, Теннессі, Мічіган та Монтана.

Окрім Техасу, лише Монтана поширила заборону на мандати на вакцини для приватних роботодавців – політика, яка, як очікується, буде піддаватися новому контролю, коли адміністрація Байдена рухатиметься вперед у виконанні своєї політики. Демократи стверджують, що ці кроки суперечать давньому консервативному принципу уникнення обмежень для бізнесу.

Додамо, що у серпні Ебботт видав менш суворий наказ, яке забороняло урядовим установам вводити обов'язкові вакцини, але дозволяв підприємствам 2мати вільні руки". Тоді речниця губернатора заявила: «Приватному бізнесу, який робить свою роботу, не потрібен уряд».

Наказ Еббота вплинув на політичну ситуацію по всій країні, і кандидати на вищі посади використовують інфопривід задля власної вигоди. 

Деякі керівники бізнесу в Техасі сприйняли розпорядження губернатора скептично, вважаючи, що це навряд чи витримає виклик суду. Американські підприємці чекають, поки Управління з питань охорони праці та охорони праці (OSHA) Міністерства праці оголосить правила, що регулюють федеральний мандат та його виконання. Адміністрація Байдена, що проект правила вже переданий туди і готується до його опублікування.

Ембер Ганст, виконавчий директор технологічної ради в Остіні, заявила, що вона представляє бізнес, орієнтований на дані та дослідження, який хоче вжити необхідних заходів для придушення пандемії, яка забрала життя понад 700 000 американців. Раніше вона високо оцінила мандат роботодавців щодо вакцини адміністрації Байдена за те, що це рішення відійшло від окремих підприємств.

"Вчорашній мандат губернатора просто є неприємністю, з якою підприємцям доводиться мати справу на цьому етапі", – сказав Гунст в інтерв'ю. "Компанії не збираються ризикувати порушенням стандартів OSHA".