Турецька фірма відсудила в «Укравтодору» борг за будівництво одеської траси

Господарський суд Києва частково задовольнив позов турецької компанії Onur проти «Укравтодору», постановивши стягнути на користь позивача 347,5 млн грн боргу.

Як повідомляє Finbalance, 20 січня 2020 року, між Укравтодором та Onur був укладений контракт на виконання робіт щодо капітального ремонту трьох ділянок автомобільної дороги М-05 Київ – Одеса. Позивач вказував, що відповідач не виконує частину платіжних зобов’язань за контрактом. У свою чергу, відповідач заперечував проти задоволення позовних вимог, обґрунтовуючи свою позицію тим, що:

– Мінфін повернув платіжні документи Укравтодору з оплати зобов’язань за контрактом без розгляду, посилаючись на призупинення фінансування контракту до завершення розслідування про порушення умов проведеного тендера;
– з жовтня 2020 року і лютого 2021 ЄБРР та Європейський інвестиційний банк скасували фінансування за рахунок кредитних коштів витрат за контрактом;
– в 2021 році об’єкт із капітального будівництва, який є предметом договору, не включений до переліку об’єктів, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів.

Госпсуд Києва в своєму рішенні констатував, що відсутність у боржника необхідних грошових коштів або взяття ним зобов’язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень не звільняє його від обов’язку виконати господарські зобов’язання.

Раніш в «Укравтодорі» показали, як саме виглядатимуть нові дорожні знаки. Це будуть, зокрема, «Автозаправні/Електрозарядні станції», таблички «Місце для зарядки електромобілів», «Платна дорога» та «Кінець платної дороги».

Столичні правоохоронці викрили розкрадання коштів при будівництві доріг в Солом’янському районі Києва. За даним фактом прокуратура проводить обшуки у виконавця робіт.

З 27 серпня на автомобільних дорогах України почали працювати ще 20 камер автофіксації порушень правил дорожнього руху. Зараз їх 77.

загрузка…