У Кривому Розі відкрили меморіальної дошки загиблому захиснику України (Відео)

Пам'ятна дошка

Військовий був посмертно нагороджений орденом “За мужність” III ступеня

У Кривому Розі відкрили меморіальну дошку захиснику Юрію Малькову, командиру другого мотопіхотного взводу 43-ї мотопіхотної бригади “Патріот” Збройних сил України. Армієць загинув від кульового поранення на Світлодарській дузі 1 травня 2017 року, передає “5 канал”.

Зазначається, що увічнили пам’ять захисника на фасаді його рідної школи. Попри рясну зливу віддати шану армійцеві зібралися десятки осіб – ветерани, вчителі та учні, близькі армійця, прийшли дружина та мати. За особисту мужність і самовіддані дії 2017 року указом президента Юрій Мальков посмертно нагороджений орденом “За мужність” III ступеня.

“Я ніколи не думала, що мій син так наважиться, що він рвався. Розумієте, коли в 2014 році все сталося – Майдан і все, як він переживав, як вони гуртувалися в цьому Тернівському районі. Я, як мати, я не могла йому сказати “Іди, воюй”. Я теж переживала, що в нас таке сталося в країні. Це ж жахіття. Ми не могли спать. Не могли. Ми за все переживали”, – розповідає мати Юрія Малькова Ганна Малькова.

Військовий капелан Олексій Лупін каже: “Для того, щоб ми любили нашу державу, батьківщину Україну, українську мову, українську церкву, щоб ми жили вільними і пам’ятали, які жертви вони – і Юрій, і всі інші наші хлопці, які полягли на Сході України приносять заради нас”.

Нагадаємо, у Сумах відкрили меморіальну дошку на честь загиблого на Донбасі командира 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади полковника ЗСУ Євгена Коростельова, на якій автор допустив понад десять граматичних, а також технічні помилки.