Офіс генпрокурора впустив можливість посадити Путіна на лаву підсудних у Гаазі – Порошенко про “вагнергейт” (Відео)

Депутати від опозиції та Петро Порошенко

Зрив спецоперації із затримання вагнерівців

Лідер “Європейської солідарності” наголосив, що протягом 14 місяців відсутні будь-які слідчі дії по справі

Народні депутат з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” вимагають від Офісу Генерального прокурора забезпечити розслідування зриву спецоперації із затримання бойовиків ПВК Вагнера. Про це повідомляє пресслужба партії “Європейська Солідарність”.

Петро Порошенко разом із депутатами від опозиції прибув до Офісу Генпрокурора для невідкладного прийому у Венедіктової.

“Сьогодні група опозиційних депутатів з “Європейської Солідарності” і “Голосу” прийшла до Офісу Генерального прокурора, вимагаючи невідкладної зустрічі з Генеральною прокуроркою відповідно до Закону “Про статус народного депутата”. Нас цікавили декілька надзвичайно важливих подій України, на які ми бачимо відсутність реагування з боку правоохоронних органів, слідчих органів і вищого керівництва держави. Мова йде про розслідування справи Вагнера, про можливу державну зраду, про розголошення державної таємниці і про відсутність будь-яких слідчих дій наразі більше 14 місяців”, – сказав лідер “Європейської Солідарності”.

П’ятий президент зазначив, що було втрачено можливість посадити керівництво країни-агресора на лаву підсудних в Гаазі. 

“Була втрачена можливість не просто притягнути до відповідальності вбивць, не просто обміняти їх, визволивши українських заручників з в’язниць Путіна. А посадити керівництво країни-агресора на лаву підсудних в Гаазі. На жаль, в силу обставин, які Генеральна прокуратура відмовляється прояснити, скинувши це на ТСК, слідчі дії не проводяться”, – розповів Порошенко. 

“Слідчі дії вимушені були замінити чесні журналісти CNN, Bellingcat, і українські журналісти, які доводять сьогодні цю інформацію. Влада на це не реагує”, – підсумував лідер “Європейської солідарності”.

“Уже більше ніж 1,5 роки пройшло відтоді, як ми дізналися про те, що можлива зрада в Офісі президента. Відповідей ніяких немає. Тимчасова слідча комісія не відповідає на ці питання. Правоохоронні органи мовчать і не відповідають. Тому я підтримую цю заяву, яка сьогодні була подана для того, щоб все-таки правоохоронні органи почали щось робити і почали відповідати на ті питання”, – сказав народний депутат із фракції “Голос” Роман Костенко.

Нардеп зазначив, що починають переслідувати безпосередніх учасників цієї операції. 

“Крім того, починають переслідувати безпосередніх учасників цієї операції. Розповідають про те, що Бурба був звільнений. Люди, які безпосередньо брали участь, а потім дали свідчення цій комісії, до цих пір не мають охорони. Хоча ми на цьому наполягали. І їхні прізвища розголошені через засоби масової інформації. Ми вважаємо, що так робити неприйнятно. І ми як опозиційні фракції зробимо все, щоб захистити наших розвідників і наших військовослужбовців”, – наголосив Костенко.

Бойовий генерал, Герой України, народний депутат Михайло Забродський розповів, що Генпрокурор не знайшла можливості поспілкуватися із депутатами.

“У нас було конкретне запитання стосовно того, чому протягом доби не реєструється заява про трохи інший аспект цієї справи, пов’язаний з розголошенням державної таємниці. Мова йде про заяву вищого керівництва держави стосовно того, що керівництву сусідньої країни була передана інформація про операцію з незрозумілою мотивацією і незрозумілими цілями. Але сьогодні ми відповіді не почули, будемо сподіватися на якнайскорішу зустріч, на найскорішу відповідь пані Генеральної прокурорки”, – сказав Забродський. 

Як повідомляв 5.UA, у Bellingcat розповіли, коли опублікують текст розслідування щодо справи “вагнерівців”.