Вільям Шетнер успішно злітав у космос на кораблі New Shepard

Компанія Blue Origin успішно провела другий запуск свого космічного корабля New Shepard з пасажирами на борту. Серед них був 90-річний актор Вільям Шетнер, відомий за роллю капітана Кірка в Star Trek.

Актор став найстарішою людиною, що побувала в космосі. Крім нього на борту також знаходилися колишній інженер NASA співзасновник Planet Labs Кріс Бошуізен, а також заступник директора Planet Labs з медико-біологічних наук і охорони здоров’я, співзасновник Medidata Глен Де Вирс.

Капсула з пасажирами подолала Лінію Кармана – умовну межу між атмосферою Землі та космосом. Члени екіпажу відчували стан невагомості протягом приблизно трьох хвилин. В цілому, політ тривав приблизно 10 хвилин, капсула з пасажирами здійснила успішну посадку за допомогою трьох парашутів.

Через приблизно сім хвилин після запуску перший ступінь ракети-носія здійснив успішну посадку на Землю. В Blue Origin відзначили, що це вже четвертий запуск для цього ступеня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Другий політ New Shepard перший, який відбувся 20 липня. Тоді на борту корабля в космос відправився засновник Blue Origin Джефф Безос. Крім нього, на борту корабля знаходилися його брат Марк, наймолодша людина в космосі 18-річний Олівер Деем і найстаріша людина в космосі – 82-річна Уоллі Фанк. Через 10 хвилин після зльоту капсула з астронавтами повернулася на Землю.