Львів посилює карантин з 18 жовтня: список обмежень

Карантинні заходи через пандемію коронавірусу вирішили посилити у Львові з 18 жовтня.

Додаткові обмеження торкнуться шкіл, магазинів, ресторанів, кінотеатрів, спортзалів та інші установи, повідомляється в Telegram-каналі міського голови Львова Андрія Садового.

“Завершилося засідання міської комісії з надзвичайних ситуацій. Я прошу уважно прочитати та зрозуміти без вигадок і спотворень. З 18 жовтня Львів житиме за новим карантинним правилам”, – зазначив він.

Освіта

Всі школярі йдуть на двотижневі канікули до 1 листопада. Міра поширюється на позашкільну освіту та дозвілля дітей.

Культура

Заборонено проводити масові заходи, окрім тих, де організатори та учасники матимуть сертифікат вакцинації або негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до заходу.

Театри, кінотеатри, музеї та галереї, філармонія, органний зал працюють для відвідувачів, які пред’являють сертифікат вакцинації або негативний ПЛР-тест. Кількість відвідувачів не більше 50% від загальної кількості місць.

Музичні школи йдуть на двотижневі канікули. Народні доми, гуртки і секції тимчасово закриваються. Бібліотеки працюють тільки на видачу книг.

Торгівля

На промислових, продовольчих ринках та магазинах, торгових центрах, перукарнях і салонах краси можуть працювати тільки вакциновані працівники або з підтвердженим негативним ПЛР-тестом. З дотриманням масочного режиму дозволяється не більше 50% заповнення торгових площ.

Установи громадського харчування

Режим роботи — до 23:00. Працюють тільки за умови 100% вакцинації або ПЛР-тестів у працівників і при заповненні не більше 50%, до 4 осіб за столиком.

Якщо через 2 тижні ситуація з захворюванням не стабілізується, то з 1 листопада закладу зможуть відвідувати лише вакциновані або люди з негативним ПЛР-тестом.

Спортзали

Можуть відвідувати тільки вакциновані або з негативним ПЛР-тестом. Всі працівники повинні бути вакциновані. Заповнюваність не більше 50%.

Готелі та хостели

Працюють тільки за умови наявності у всіх працівників про оплату або негативного ПЛР-тесту.

Станом на 13 жовтня в країні 16 309 нових випадків COVID-19. Про це повідомили в Telegram-каналі Міністерства охорони здоров’я. Також за минулу добу 4 901 особа госпіталізована, 6 462 людини одужали, 471 – померли від ускладнень.

За весь час пандемії в Україні коронавірусом захворіли 2 578 394 особи, одужали – 2 304 361 особа, летальних випадків – 59 523.

За минулу добу 152 703 особи вакциновано проти COVID-19. Одну дозу отримали 79 515 осіб, повністю імунізовані – 73 188 осіб.

Міністерство охорони здоров’я України пропонує розширити список професій, для яких передбачена обов’язкова вакцинація від коронавірусу.

В Україні кількість нових випадків коронавірусу зросла вдвічі за останні два тижні та збільшилася в п’ять разів за місяць. Осіння хвиля СOVID-19 в Україні вже перевищила показники минулорічної, йдеться в огляді епідеміологічної ситуації на сайті НАН України.

У Києві щодня госпіталізують по 300 хворих коронавірусів пацієнтів. Станом на 13 жовтня відділення столичних ковідних лікарень заповнені на 47%.

Дивіться спецтему: Карантин в Україні
Вакцина AstraZeneca: ефективність, побічні ефекти та захист від штаму “дельта” Це перша вакцина проти коронавірусу, яку зареєстрували в Україні

Подорожувати потягами можна буде лише із сертифікатом вакцинації чи негативним тестом на COVID-19 Такі правила почнуть діяти з 21 жовтня.

Чи потрібно приймати антибіотики при COVID-19: роз’яснення МОЗ Призначати антибіотики має виключно лікар.

В Україні на найбільших залізничних вокзалах розгорнуть лабораторії для експрес-тестування на COVID-19 Без тесту чи довідки про вакцинацію буде заборонено подорожувати потягом.

В Україні ще чотири області можуть потрапити у «червону» зону карантину – KSE Найкритичніша ситуація з COVID-19 у Сумській області.