Рада розгляне заборону на вхід у парламент для невакцинованих

На наступному пленарному тижні народні депутати планують запровадити заборону на вхід до Верховної ради для людей без вакцинації від коронавірусу або ПЛР-тесту.

Про це глава парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький сказав в ефірі каналу Україна 24.

«Я думаю, що постанова буде прийнята. Думаю, що спікер її невідкладно підпише. І вона буде мати вже законну силу. Але це буде розглядатися вже наступного пленарного тижня», – сказав Радуцький.

Якщо нардепи підтримають постанову, то до Ради будуть пускати нардепів, журналістів, відвідувачів та співробітників Апарату ВР лише з такими документами:

  • документ про вакцинацію від COVID-19 хоча б одною дозою;
  • ПЛР-тест або експрес-тест на антиген до коронавірусу;
  • довідка про одужання від COVID-19.

Тим часом, міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич попередив, що незабаром вхід до будівлі міськради дозволять лише вакцинованим від коронавірусу або за наявності ПЛР-тесту з негативним результатом.

Нагадаємо, уряд підтримав пропозицію МОЗ запровадити обов’язкову вакцинацію для деяких груп населення – чиновників та освітян. Люди з протипоказаннями до вакцинації отримають спецдовідки.

В Україні більше 99% померлих від наслідків коронавірусу не були вакциновані проти інфекції.

Більшість нових випадків COVID-19 в Україні викликані «Дельта» штамом, повідомив заступник глави МОЗ, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. Також Кузін прогнозує пікові навантаження на медичну систему унаслідок захворюваності на COVID-19 у листопаді, однак не виключається і сплеск у жовтні.

загрузка…