Включення держоблігацій України в індекс JP Morgan GBI EM почнеться з березня 2022 року – Мінфін

Гривневі облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) України претендують на включення в індекс GBI-EM GD починаючи з 31 березня 2022 з приблизною часткою 0,12%. Про це повідомив Мінфін з посиланням на JP Morgan Global Index Research.

“Початкове включення в усі три серії GBI-EM матиме одна серія облігацій, що відповідає вимогам індексу, – це ОВДП з купоном 15,84% і погашенням в лютому 2025 (UA4000204150)”, – йдеться в повідомленні.

На дане рішення вплинуло істотне зростання іноземних інвестицій в ОВДП України з моменту запуску линка з Clearstream в 2019 році, який призвів до того, що частка нерезидентів на цьому ринку більше 10%.

У JP Morgan Global Index Research зазначили поліпшення ліквідності ринку за останні два роки, хоча вказали на тривалий процес відкриття рахунку в Україні – до декількох місяців.

“Включення в індекс почнеться з 31 березня 2022 року, щоб в разі необхідності надати інвесторам достатньо часу для встановлення доступу до ринку та до рахунків в Україні”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з даними Мінфіну на 1 жовтня, обсяг вказаної серії ОВДП з моменту первинного розміщення в червні 2019 року досяг номінальної суми 41,08 млрд грн (еквівалент $1,559 млрд за поточним курсом). Він відповідає критеріям мінімальної непогашеної суми (від $1 млрд) і терміну погашення (від 2,5 років).

Україна також розглядається для включення в “вузькі” індекси GBI-EM, в які входять папери без нормативних або податкових перешкод. Як уточнювалося, частка України в JESG GBI-EM може скласти також 0,12%, GBI-EM Div – 0,22% і GBI-AGG Div. – 0,02%.

Відзначимо, що входження в індекси GBI-EM дозволить розраховувати на додатковий попит від індексних фондів, за оптимістичними оцінками, в розмірі до декількох сотень мільйонів доларів.

Після включення першого випуску розміри наступних випусків в індексі можуть бути вже дещо меншими, але більше $1 млрд, і Мінфін має намір розширювати присутність в індексах.

Втім, попит на держоблігації не можна назвати стабільним. На аукціонах з продажу облігацій внутрішньої держпозики 12 жовтня Мінфін продав і залучив до держбюджету 514 мільйонів гривень. Для порівняння, Мінфін на аукціоні 21 вересня з продажу ОВДП залучив 5 млрд грн до бюджету.