Нові штами коронавірусу загрожують економіці: МВФ знизив прогнози темпів зростання


Світова економіка стала відновлюватися після пандемії коронавірусу значно повільніше, а ризики виникнення нових проблем в галузі охороні здоров’я зростають, попередив Міжнародний валютний фонд, передає Голос Америки.


МВФ знизив прогнози зростання американської економіки, найбільшої економіки світу, на 2021 рік до 6%, тобто на один процентний пункт.


Це найсуттєвіше зниження серед країн «Великої сімки».


За оцінками МВФ, зниження темпів зростання в США відображає збої в ланцюзі постачань споживчих товарів з іноземних портів і уповільнення споживчих витрат, на які припадає 70% американської економіки.


Загалом МВФ очікує, що світова економіка зросте на 5,9% в цьому році, що на 0,1 в.п. менше порівняно з липневим прогнозом.


Прогноз зростання на 4,9% на наступний рік залишається незмінним.


У фонді зазначили, що стрімке поширення штаму «дельта» і загроза нових варіантів коронавірусу «посилили невизначеність щодо того, як швидко можна впоратися з пандемією».


Нагадаємо, в МВФ заявили, що економіки в усьому світі розділені на два табори: ті, у кого є доступ до вакцини, і ті, у кого немає. Фонд прогнозує, що через COVID світова економіка втратить ще не менше $5 трлн.