РФ знову позбавили медалі Олімпіади в Сочі за вживання допінгу – цього разу в естафеті з Україною

У 2017 році Міжнародний олімпійський комітет довічно відсторонив росіянку Зайцеву від участі в Олімпіадах

Міжнародний союз біатлоністів на виконання рішення Міжнародного олімпійського комітету анулював результати російської біатлоністки Ольги Зайцевої на зимових Олімпійських іграх-2014 у Сочі. Там збірна України здобула перше місце в жіночому командному заліку. Міжнародний союз біатлоністів на своєму офіційному сайті підтвердив дискваліфікацію російської біатлоністки Ольги Зайцевої, яка попалася на вживанні допінгу.

Разом із нею анулювали результат збірної Росії в естафетній гонці на Олімпіаді-2014, в якій брала участь Зайцева разом з Яною Романовою, Катериною Шуміловою та Ольгою Вілухіною.

Росіянки завоювали в тій гонці срібну медаль, але в підсумку залишилися без нагород. Срібло дісталося Норвегії, а бронза дісталася Чехії. Олімпійськими чемпіонками, нагадаємо, стали українки.

У 2017 році Міжнародний олімпійський комітет довічно відсторонив Зайцеву від участі в Олімпіадах.

Як повідомляв 5.UA, у січні 2021 року російські біатлоністи масово знялися зі змагань, дізнавшись про візит допінг-офіцерів.

Раніше українським біатлоністам віддали золоті нагороди чемпіонату Європи 2015 у естафеті. Її віддали українцям через допінг російського біатлоніста, команда якого була посіла перше місце. Нагороди отримали Дмитро Підручний, Сергій Семенов. Артем Тищенко та Артем Прима. Нагадаємо, раніше дисциплінарна комісія МОК під керівництвом Деніса Освальда позбавила золотих медалей бобслея Олександра Зубкова та Олексія Воєводу, які перемогли в змаганнях двійок, а також Олексія Негодайло і Дмитра Труненкова, які разом з Зубковим і Воєводою здобули перемогу в четвірках тощо

Згідно з міжнародним розслідуванням, в Росії була створена схема, при якій спортсмени могли приймати заборонені препарати, а в лабораторію відправлялися “чисті” проби. WADA прийшло до висновку, що під час Олімпіади 2014 року лабораторія в Сочі масово підміняла допінг-проби російських атлетів. Крім того, WADA відсторонило Росію від двох наступних Олімпійських ігор та ЧС із футболу.