Путін вирішив, що ГТС України може “лопнути”, якщо Росія збільшить транзит газу

Президент Росії Владімір Путін вважає, що нарощувати транзит російського газу через Україну небезпечно, бо через “знос” газотранспортна система начебто може “лопнути зовсім”. Тоді, за словами господаря Кремля, Європа залишиться без цього каналу постачання.

“Зношеність ГТС України становить 80-85%. Перш ніж прокачувати, необхідно привести цю систему в нормативний стан”, – заявив Путін на пленарному засіданні “Російського енергетичного тижня”, розповіли в Кремлі.

Він знову повторив, що у 2021 році постачання російського газу через Україну можуть перевищити зобов’язання за довгостроковим контрактом на 10%.

Путін запевняє, що Росія готова зберегти контракт на прокачування через ГТС України після 2024 року і навіть збільшити його, але потрібно розуміння обсягів.

“Ми готові зберегти цей контракт, якщо будуть забезпечені економічні та екологічні умови. Чи готові – потрібно все рахувати”, – сказав він.

Нагадаємо, що “Газпром” 1 жовтня зупинив транзит газу через Україну в напрямку Угорщини. При цьому заявки на транзит не надійшли, хоча потужності з України в Угорщину законтрактовані на весь газовий рік – з жовтня 2021 рік по 30 вересня 2022, – в розмірі 24,6 млн куб. м на добу.

Як писало ZN.UA, Україну очікує падіння транзиту та унеможливлення віртуального реверсу газу з Угорщини. Про це у своєму тексті для ZN.UA пишуть експерти Центру досліджень енергетики Марія Якуб та Олександр Харченко у тексті – “Які наслідки матиме для України новий газовий контракт між Угорщиною і “Газпромом”.