Пасажирські перевезення із 21 жовтня: чи висаджуватимуть із транспорту без Covid-сертифіката 

Поліція під час рейдів у транспорті не висаджуватиме пасажирів без захисних масок і документів, які підтверджують Covid-безпеку. Протоколи складатимуть одразу на перевізників.

Про це розповіла речниця Національної поліції Мар’яна Рева, пише “РБК-Україна”.

Де запровадили обмеження щодо пасажирських перевезень поліцейські мають право вибірково перевіряти наявність у пасажирів і водіїв документів, що підтверджують Covid-безпеку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У потяг пускатимуть лише з Covid-сертифікатом

“Висаджувати з транспорту нікого не будуть. Складатимуть адмінпротокол на перевізника. Тому водії мають проконтролювати наявність відповідних документів у пасажирів”, – зазначила Рева.

Нові правила перевезень набувають чинності із 21 жовтня і стосуються лише міжобласного транспорту, нагадала речниця.

“Зараз у міському громадському транспорті всі обов’язково в масках. Обмежень щодо наповненості немає. Але кожен регіон може запроваджувати ці обмеження на свій розсуд”, – додали в поліції.

Кабінет міністрів затвердив посилені правила пасажирських перевезень на час карантину в регіонах із жовтим, помаранчевим і червоним рівень епіднебезпеки. Зміни до відповідної постанови уряд вніс 11 жовтня.

Для поїздок між областями пасажирам потрібен зелений сертифікат про вакцинацію – дві дози вакцини, або негативний ПЛР чи експрес-тест, зроблений за 72 год.

Не стосуватимуться нові правила лише неповнолітніх пасажирів.