Кулеба заявив, що МЗС перебуває на постійному зв’язку із Саакашвілі (Відео)

Дмитро Кулеба

Затримання Саакашвілі у Грузії

Проти політика в Грузії відкрито п’ять кримінальних справ

Українські дипломати підтримують постійний зв’язок з колишнім президентом Грузії Міхеілом Саакашвілі, який перебуває у СІЗО. Про це під час брифінгу заявив глава МЗС Дмитро Кулеба, передає “5 канал”.

Зазначив, що відомство вивчає юридичну сторону справи й обирає алгоритм, який застосують задля його повернення до України. Міхеіл Саакашвілі нині перебуває в слідчому ізоляторі міста Руставі, що неподалік грузинської столиці. Схопили експрезидента після повернення на Батьківщину. Туди він прибув напередодні місцевих виборів, в яких його політична сила брала участь. Проти політика в Грузії відкрито п’ять кримінальних справ. Остання – через незаконний перетин кордону на початку цього місяця. Міхеіл Саакашвілі назвав провадження сфабрикованими, а себе – політв’язнем та оголосив голодування. Без їжі він перебуває вже два тижні.

“Ми з’ясували чітко його позицію, і ми знаємо позицію адвокатів. Ще раз підкреслю, що Саакашвілі є громадянином України, а ми своїх громадян в біді за кордоном не кидаємо. Тому, коли буде ухвалено рішення, яким шляхом рухатися, а це може бути не тільки екстрадиція”, – наголосив Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, 1 жовтня 2021 року прем’єр-міністр Грузії повідомив про затримання Міхеїла Саакашвілі. Раніше колишній президент заявив, що збирається повернутися додому напередодні місцевих виборів, попри загрозу арешту. У Грузії порушили 5 кримінальних справ проти Саакашвілі. Він усі обвинувачення відкидає і вважає себе політичним в’язнем.