Ситуація на Донбасі та в Криму і звільнення політв’язнів: Порошенко зустрівся з головою ПА ОБСЄ – що обговорювали

Петро Порошенко зустрівся із Маргаретою Седерфельт

Порошенко переконаний, що потрібно більш активного залучати ОБСЄ до невідкладного звільнення Росією політичних в’язнів на окупованих територіях

Лідер “Європейської Солідарності”, п’ятий Президент України Петро Порошенко зустрівся з Главою Парламентської Асамблеї ОБСЄ Маргаретою Седерфельт. Про це повідомляє пресслужба “Європейської Солідарності”.

Порошенко докладно обговорив з очільницею ПА ОБСЄ  безпекову ситуацію на окупованому Донбасі. Сторони рішуче засудили рішення РФ заблокувати продовження мандату спостережної місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску через українсько-російський державний кордон – “Гукове” та “Донецьк”.

Маргарета Седерфельт згадала і про Мінські домовленості.

“Існують Мінські домовленості. І для мене ці домовленості є базовими. Абсолютно зрозуміло, що їх слід дотримуватись, і їх треба поважати з різних боків. Я також вдячна СММ ОБСЄ за те, що вони роблять. Я розчарована рішенням Росії, яка не погодилась і застосувала своє право вето щодо продовження мандату спостережної місії для контролю на кордоні. Я думаю, що це треба мати, аби гарантувати, що там є наші очі, аби бачити, що там відбувається, як забезпечується пропуск людей. Чи є прояви насильства там на місці. Я читаю доповіді СММ ОБСЄ щодо ситуації в окремих районах Луганської і Донецької областей щоденно і на щотижневій основі також. Як виглядає, ситуація для людей, які там проживають, є вкрай складною”, – наголосила голова Парламентської Асамблеї ОБСЄ.

Сторони відзначили роль СММ ОБСЄ у пошуку мирного врегулювання та підтримали важливість продовження її діяльності у повному обсязі.

Порошенко наголосив: “Героїчні спостерігачі місії ОБСЄ день за днем презентували усій світовій спільноті правдиву інформацію про російську окупацію в Україні. Я був дуже розчарований, що Росія заблокувала продовження цієї місії у 2021 році. Тому що ОБСЄ дуже ефективна організація, і те, що Росія заблокувала її місію –  вкотре підтверджує, що вона несе відповідальність за постачання зброї та найманців на Схід України”. 

Петро Порошенко висловив упевненість щодо необхідності більш активного залучення ОБСЄ до невідкладного звільнення Росією політичних в’язнів на окупованих територіях, включно з представниками кримськотатарського народу.

Окрему увагу приділили питанням деокупації Криму. Сторони наголосили на важливості участі ОБСЄ у відповідних міжнародних ініціативах, включно з “Кримською платформою”.

Петро Порошенко зустрівся із Маргаретою Седерфельт

Порошенко і Седерфельт обговорили виклики у сфері демократії в Україні, проблеми забезпечення верховенства права, судової реформи, забезпечення свободи ЗМІ та стійкості інститутів держави, передусім у контексті загроз парламентаризму в Україні. Відзначено, що ефективна боротьба з корупцією має залишатися серед незаперечних пріоритетів України. Наприкінці зустрічі домовлено підтримувати подальші контакти щодо порушених питань.

Крім того, Петро Порошенко привітав Маргарету Седерфельт з обранням на високу посаду очільника ПА ОБСЄ та побажав успіхів у справі забезпечення миру, безпеки і стабільності в регіоні відповідальності Організації. 

Як повідомляв 5.UA, Порошенко привітав результати саміту “Україна – ЄС” і закликав Зеленського до реальної, а не фейкової боротьби з корупцією.