Печерський суд відмовив адвокату судді Аблова в клопотанні про закриття справи плівок ОАСК

1

Про це Цензор.НЕТ повідомляє джерело в правоохоронних органах.

Адвокат Аблова подав до Печерського суду клопотання закрити справу стосовно його підзахисного, яка розслідується за фактами втручання Євгена Аблова, а також інших суддів ОАСК у діяльність Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів шляхом призначення в ці органи підконтрольних осіб, а також з метою уникнути кваліфікаційного оцінювання.

Адвокат Аблова подал в Печерский суд ходатайство закрыть дело в отношении его подзащитного, которое расследуется по фактам вмешательства Евгения Аблова, а также друих судей ОАСК в деятельность Высшего совета правосудия и Высшей квалификационной комиссии судей путем назначения в эти органы подконтрольных лиц, а также с целью избежать квалификационного оценивания.

Також читайте: Адвокат судді Аблова намагається через Печерський суд зобов'язати генпрокурора закрити справу щодо ОАСК. ДОКУМЕНТ

Нагадаємо,17 липня 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру голові Окружного адміністративного суду міста Києва, його заступнику та ще п'ятьом суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації України.

21 липня в НАБУ повідомили, щ о в межах кримінального провадження, за яким Національне антикорупційне бюро в п'ятницю проводило обшуки в Окружному адміністративному суді столиці, про підозри повідомили вже 12 особам.

Читайте також: Ми взяли до відома рішення ВРП про суддів ОАСК, але втручатися в діяльність судової системи не маємо права, – Офіс президента

11 серпня НАБУ оголосило в розшук голову ОАСК Вовка, його заступника, трьох суддів цього суду та двох ексчленів ВРП. Вовк у відповідь заявив: "Я в Україні, не ховаюся, готовий прибути в НАБУ на допит".

Вища рада правосуддя розглянула питання тимчасового відсторонення від посад суддів ОАСК. ВРП ухвалила рішення повернути генеральному прокурору Ірині Венедіктовій клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя судді глави ОАСК Павла Вовк а у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Також ВРП ухвалила рішення відмовити в задоволенні клопотання про відсторонення від здійснення правосуддя заступника глави ОАСК Євгена Аблова, мотивувавши це тим, що докази, якими обґрунтовано підозру, висунуту судді Євгену Аблову, отримані способом, що не відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України, – без дозволу суду на використання результатів негласних слідчих (розшукових) дій, отриманих під час розслідування іншого кримінального провадження.

В задоволенні клопотання про відсторонення судді ОАСК Ігоря Качура було відмовлено в зв'язку з відсутністю належного обґрунтування висунутих йому підозр, клопотання щодо судді ОАСК Олексія Огурцова – повернуто генпрокурору без розгляду в зв'язку з порушенням порядку повідомлення судді про підозру.

6 вересня 2021 року Вищий антикорупційний суд, в якому мало відбутися судове засідання щодо обрання запобіжного заходу заступнику голови Окружного адміністративного суду Києва, прийняв рішення про його примусове доправлення до суду. Слідчий суддя Антикорсуду постановив здійснити привід підозрюваного на судове засідання на 12:45 15 вересня.