Парламентер по Донбасу від Путіна прокоментував переговори із заступницею глави Держдепу США

Заступник глави адміністрації президента Росії та головний парламентер від Кремля по Донбасу Дмітрій Козак після зустрічі з заступницею державного США Вікторією Нуланд заявив про те, що вона нібито підтвердила, що “без узгодження особливого статусу Донбасу істотний прогрес у врегулюванні навряд чи можливий”.

“Відбувся ґрунтовний і конструктивний діалог щодо врегулювання конфлікту на південному сході України. Підтвердили, що єдиною основою для врегулювання залишаються Мінські угоди“, – цитують Козака російські агентства.

Своєю чергою Нуланд назвала переговори в Москві “дуже продуктивними”. У Москві вона зустрічалася із заступником глави МЗС Росії Сеєргєєм Рябковим, заступник міністра оборони РФ Алєксандром Фоміним, Козаком та помічником Путіна Юрієм Ушаковим.

Рябков раніше заявив, що розмова з Нуланд була “гранично відвертою”, але поки позиції сторін погано стикуються.

РФ і США продовжать консультації щодо ситуації в Донбасі, сказав Козак.

За його словами, “в ході переговорів було підтверджено озвучена в Женеві позиція США, що без узгодження майбутніх параметрів автономії або, іншими словами, особливого статусу Донбасу в складі України, суттєвого прогресу у врегулюванні конфлікту навряд чи можливий”.

“З урахуванням збіги підходів по цій принциповій позиції домовилися про продовження взаємних консультацій”, – сказав Козак.

Під час візиту Нуланд в Росію боку також обговорили двосторонні відносини, зокрема мова йшла про призначення другого раунду переговорів, які будуть стосуватися обмежень на роботу посольств в Москві та в Вашингтоні.

За те, що Нуланд, яка перебуває в санкційному списку США, відвідала Москву, Вашингтон погодився скасувати свої обмеження для кількох громадян Росії.