Україна, Молдова і Грузія обговорять подальше зближення з ЄС

МЗС України запропонувало провести зустріч Асоційованого тріо України, Грузії, Молдови з Євросоюзом. Планують обговорити подальшу лібералізацію торгівлі в контексті Зеленого курсу та цифрового переходу ЄС.

Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу, передає Укрінформ.

«Ми пропонуємо провести вже найближчим часом чергову зустріч у форматі ЄС+Асоційоване тріо, на якій обговоримо подальшу лібералізацію торгівлі України, Грузії, Молдови з ЄС в контексті Зеленого курсу та цифрового переходу Євросоюзу», – сказав він.

Кулеба також наголосив, що країни альянсу продовжать практику спільних візитів до країн-членів ЄС на всіх рівнях, аби детально ознайомлювати європейських партнерів з ініціативою Асоційованого тріо та розвитку нових сфер взаємодії.

За його словами, Україна, Грузія та Молдова працюють над пошуком додаткових інструментів сприяння та прискорення інтеграції Асоційованого тріо у внутрішній ринок ЄС.

Глава української дипломатії відзначив, що до пріоритетних сфер співпраці Асоційованого тріо з ЄС входять торгівля, безпека, охорона здоров’я, покращення зв’язків між країнами регіону, цифровізація та охорона довкілля.

Раніше Президенти України, Грузії та Молдови під час саміту в Батумі підписали декларацію, у якій вимагають від Євросоюзу чітких перспектив членства своїх країн.

загрузка…