Корупційний скандал в Австрії за участю ексканцлера: є перший арешт (Відео)

Прапор Австрії

Підозрювану звинувачують у підробленні результатів соцопитувань

Перший арешт у корупційній справі ексканцлера Австрії Себастьяна Курца. Затримали працівницю соціологічного агентства, яка фальсифікувала результати опитувань на користь колишнього канцлера. Про це повідомляє ORF, передає “5 канал”.

Сабіну Бейншаб звинувачують у підроблянні результатів соцопитувань, які висвітлювали колишнього федерального канцлера виключно в позитивному світлі. Рейтинги публікували в державній безплатній газеті. Як опитування, так і друк газети здійснювали за кошти платників податків Австрії. 

Відмічається, що очевидно, цей арешт був пов’язаний із ризиком: кажуть, що вона стерла жорсткий диск свого комп’ютера незадовго до обшуку будинку минулого тижня.

“Це знак, що у цьому світі щось не так. Люди можуть зробити погані речі, а потім просто видалити жорсткі диски з усіма доказами”, – каже місцевий житель.

Місцева жителька наголошує: “Багато людей хвилюються, що Курц залишиться справжнім “сірим” канцлером. Що його вказівки виконуватиме влада Австрії”.

Нагадаємо, Себастьяна Курца, який пішов у відставку через корупційний скандал, запідозрили у підкупі медіа державним коштом та маніпуляціях із соцопитуваннями. Курц провини не визнав, але у відставку подав. Хоча залишився лідером керівної Австрійської народної партії.

Також повідомлялося, що в Австрії офіційно новий канцлер. Александер Шалленберг склав присягу у президентському палаці.