У ЮНІСЕФ повідомили, що майже половина українських сімей із дітьми живе в бідності

Дитина

Рівень бідності також вищий у великих сім’ях із трьома або більше дітьми

В Україні рівень бідності сімей із дітьми – 47%. У сім’ях без дітей – 34%, за даними 2019 року. Такі дані наводять у спільному звіті щодо дитячої бідності ЮНІСЕФ та Інституту демографії і соціальних досліджень імені Птухи.

За даними дослідження, рівень бідності також вищий у великих сім’ях із трьома або більше дітьми і в сім’ях із дітьми до трьох років.

Водночас, згідно з аналітичним оглядом, що доповнює звіт: 1,1 мільйона осіб змогли втриматися над межею бідності під час пандемії, завдяки програмам соціальної допомоги.

Зазначається, що програми підтримки дітей запобігли бідності 149 тис. дітей.

Міністр соцполітики України Марина Лазебна зауважила: “Ми особливу увагу приділили адресним програмам для родин із дітьми, які потрапили в зону найбільшого ризику бідності під час пандемії та карантинних обмежень”.

За її словами, допомога малозабезпеченим сім’ям зросла на 80%. До 1 липня 2020 року розмір допомоги на дітей для таких сімей становив 85% від прожиткового мінімуму, зараз – 130% на кожну дитину. 

Лазебна розповіла, що майже 300 тисяч сімей отримали таку допомогу. Серед таких – діти фізичних осіб-підприємців, які через локдаун вимушено зупинили діяльність.

Як повідомляв 5.UA, за даними Держстату, в Україні до середнього класу віднесли себе лише 1% населення, більшість вважає себе бідними. 

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.