Порошенко на зустрічі з головою ПА ОБСЄ Седерфельт: Відмова РФ продовжити Місію на Донбасі – підтвердження її відповідальності за агресію. ФОТОрепортаж

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу "ЄС".

Порошенко обговорив з очільницею ПА ОБСЄ безпекову ситуацію на окупованому Донбасі. Сторони висловили рішуче засудження рішення РФ заблокувати продовження мандата спостережної місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску через українсько-російський державний кордон ("Гукове" та "Донецьк").

"Мінські домовленості для мене – це найбільш ґрунтовні, найголовніші домовленості. І їх треба обов'язково дотримуватися і поважати. Я також дуже вдячна спостерігачам ОБСЄ, і мені дуже шкода, що Росія ветувала продовження їхньої місії на кордонах. Я вважаю, що це необхідність – мати там спостерігачів, мати там очі, бачити, що там насправді відбувається, чи не порушуються положення домовленостей. Нам дуже потрібні звіти від спостерігачів з Донецької, Луганської областей. І те, що ми більше не можемо виконувати там місію, – дуже погано. Люди там живуть у дуже важких умовах", – наголосила Седерфельт.

За словами п'ятого президента, те, що Росія заблокувала місію ОБСЄ, – ще раз підтверджує, що вона несе відповідальність за постачання зброї та найманців на Донбас.

Також читайте: Порошенко про результати саміту Україна-ЄС: Сподіваюся, це мотивує Зеленського до реальної боротьби з корупцією, а не до фейкових ініціатив

Порошенко висловив впевненість у необхідності більш активного залучення ОБСЄ до звільнення Росією політичних в'язнів на окупованих територіях, зокрема представників кримськотатарського народу.

Особливу увагу глава ПА ОБСЄ і лідер "ЄС" приділили питанням деокупації Криму. Сторони наголосили на важливості участі ОБСЄ у відповідних міжнародних ініціативах, включно з Кримською платформою.

Під час зустрічі також обговорили виклики у сфері демократії в Україні, проблеми забезпечення верховенства права, судової реформи, забезпечення свободи ЗМІ та стійкості інститутів держави, насамперед у контексті загроз парламентаризму в Україні. Зазначено, що ефективна боротьба з корупцією має залишатися серед незаперечних пріоритетів України.

Також читайте: Росія – не "посередник" у війні на Донбасі, – місія ЄС в ОБСЄ

1