Поліцейські зможуть зчитувати COVID-сертифікати

Національна поліція України встановила на планшети правоохоронців необхідне програмне забезпечення, яке дозволяє зчитувати QR-код з міжнародних і внутрішніх сертифікатів про вакцинацію.

Про це повідомили на нараді за участю голови Нацполіціі України Ігоря Клименка, заступник міністра охорони здоров’я України Ігоря Кузіна і голови Госпродпотребслужби Владислави Магалецької, інформує Управління комунікації Національної поліції України.

На нараді мова йшла про розробку алгоритму дій з проведення превентивних заходів в місцях великого скупчення людей.

Клименко зазначив, що основним завданням відомств є максимальне вживання заходів з дотримання карантину і мінімізації зараження громадян в місцях, які сприяють поширенню коронавірусу: громадському транспорті, розважальних закладах, нічних клубах, на ринках, закладах громадського харчування.

Уточнюється, що завданням поліції є проведення належним чином роз’яснювальної роботи серед перевізників про необхідність дотримання карантинних вимог, а також роз’яснення щодо відповідальності громадян та перевізників у разі порушення протиепідемічного законодавства.

Штам коронавірусу “Дельта”, за словами Кузіна, зареєстрований в кожній області України та ситуація швидко погіршується. Зараз 16 регіонів України знаходяться на “помаранчевому” рівні, і вони є зоною посиленого контролю, де необхідно використовувати всі ресурси та можливості, щоб не допустити погіршення епідеміологічної ситуації.

Станом на 13 жовтня в країні 16 309 нових випадків COVID-19. Про це повідомили в Telegram-каналі Міністерства охорони здоров’я. Також за минулу добу 4 901 особа госпіталізована, 6 462 людини одужали, 471 – померли від ускладнень.

За весь час пандемії в Україні коронавірусів захворіли 2 578 394 особи, одужали – 2 304 361 особа, летальних випадків – 59 523.

За минулу добу 152 703 особи вакциновано проти COVID-19. Одну дозу отримали 79 515 осіб, повністю імунізовані – 73 188 осіб.

В Україні кількість нових випадків коронавірусу зросла вдвічі за останні два тижні та збільшилася в п’ять разів за місяць. Осіння хвиля СOVID-19 в Україні вже перевищила показники минулорічної, йдеться в огляді епідеміологічної ситуації на сайті НАН України.

У Києві щодня госпіталізують по 300 хворих коронавірусів пацієнтів. Станом на 13 жовтня відділення столичних ковідних лікарень заповнені на 47%.