Нацгвардія перейде на нові українські гвинтівки: радянський автомат Калашникова залишиться в минулому

Національна гвардія України невдовзі повністю візьме у повноцінне використання нові вітчизняні гвинтівки UAR-15 замість радянських автоматів Калашникова.

Про це заявив заступник директора департаменту логістики головного управління Нацгвардії полковник Сергій Гриценко.

«Загони спеціального призначення замість автоматів Калашникова радянського виробництва використовують сучасні гвинтівки (UAR-15) калібру 5,56. Снайпери замість застарілих СВД (снайперських гвинтівок Драгунова) використовують снайперські гвинтівки (UAR-10) українського виробництва», – розповів він.

Також він уточнив, що РПГ-7 вже замінено на PSRL-1 (РПГ-1) американського виробництва. Використовуються протитанкові ракетні комплекси виробництва конструкторського бюро «Луч» – «Стугна» і «Корсар».

«Щодо броньованої техніки – на озброєнні вже перебуває БТР-3 і БТР-4 українського виробництва. Ми переоснащуємось відповідно до стандартів НАТО», – говорить полковник Сергій Гриценко.

Раніше ми писали, що в Україні розробили великокаліберну гвинтівку Snipex MONOMAKH 14,5 мм з максимальною дальністю стрільби – 7 км, а ефективною дальністю – до 2 км.

Харківське підприємство «ХАДО-Холдинг» завершує заводські випробування Snipex MONOMAKH. Невдовзі зброю відправлять на державні випробування.

загрузка…