Зміни клімату торкнулися переважної більшості населення планети – вчені

Вчені з Німеччини і США заявили про те, що наслідки глобального потепління відчуваються по всьому світу і вже торкнулися переважна більшість жителів Землі. Висновки дослідників грунтуються на аналізі 100 тисяч публікацій, присвячених глобальному потеплінню, повідомляє WebMD.

Дослідники використали спеціальну комп’ютерну програму, яка допомогла їм проаналізувати існуючі дані про зміни клімату. Цей аналіз показав, що наслідки глобального потепління відчувають вже 85% жителів Землі.

Програма, навчена пошуку ключової інформації, проаналізувала анотації 100 тисяч наукових робіт. Потім отримані дані нанесли на глобальну карту відомостей про температури і опади, а також зміни в них, пов’язаних з діяльністю людини.

Карта показала, в яких регіонах зрушення в цих показниках, які є маркерами змін клімату, були пов’язані з наслідками глобального потепління. До них відносяться посуха, повінь і пожежі.

Отримані дані показали, що 80% суші, за винятком Антарктики, хоча б частково опинилися під впливом змін клімату, викликаних людиною. Майже всі температурні зрушення були пов’язані з потеплінням, а зміни в кількості опадів були неоднорідні: в одних регіонах вони збільшувалися, а в інших – зменшувалися.

У порівнянні з країнами, що розвиваються, в державах з високим доходом зв’язок змін клімату з діяльністю людини був більш чітко вираженим. Разом з тим, дослідники допускають, що менша вираженість глобального потепління на 20% суші, наприклад, в Африці і деяких частинах Азії, може бути пов’язана з тим, що ці регіони мало вивчені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Університетського коледжу Лондона заявили про те, що товщина льоду прибережних районів Арктики скорочується набагато швидше, ніж вважалося. Дослідники провели нове моделювання, яке показало, що ця швидкість насправді на 70-100% вища за передбачуване.

Дивіться спецтему:
Глобальна енергокриза може пришвидшити декарбонізацію економіки — The Washington Post Викопне паливо показало свою «слабкість».

«Кліматична міграція» стане найбільшим викликом для людства уже найближчим часом — FT  Мільйонам людей доведеться шукати новий дім.

Земля стала тьмянішою, ніж 30 років тому – вчені Це сталося через глобальне потепління.

Сучасні діти зіткнуться з багаторазовим посиленням екстремальних погодних умов – вчені Зміни клімату призведуть до повеней, посух, лісових пожеж і неврожаїв.

До 2500 року Земля може стати чужою для людей – вчені Дослідники попереджають, що жити на планеті стане неможливо.