Дітям та людям похилого віку в Північній Кореї загрожує голодна смерть – ООН

Найбільш вразливі верстви населення Північної Кореї перебувають “під загрозою голоду“, оскільки економіка країни погіршується через коронавірусну блокаду, а санкції ООН, запровадженні у зв’язку з ядерними програмами КНДР, повинні бути послаблені, заявив в середу експерт ООН з прав людини.

Агентство AFP пише, що збідніла країна перебуває в жорсткій блокаді з початку минулого року, щоб захистити себе від пандемії, економіка страждає, а торгівля з ключовим партнером Китаєм сходить нанівець.

У червні державний телеканал KCTV визнав, що Північна Корея зіткнулася з “продовольчою кризою”, що стало сигналом тривоги в країні з бездіяльним сільськогосподарським сектором.

У тому ж місяці північнокорейський диктатор Кім Чен Ин заявив, що ситуація з продовольством “стає напруженою”.

Прості північнокорейці “щодня борються… за гідне життя”, і погіршення гуманітарної ситуації може “перерости в кризу”, заявив у своїй останній доповіді Томас Охеа Кінтана, спеціальний доповідач ООН з прав людини.

Пхеньян перебуває під численними міжнародними санкціями у зв’язку з його ядерною програмою і програмою створення балістичних ракет, які швидко розвивалися за Кіма.

Кінтана заявив, що такі обмеження повинні бути ослаблені, щоб захистити найбільш вразливі верстви населення країни в умовах гострої нестачі продовольства.

“Найбільш уразливі діти та люди похилого віку перебувають під загрозою голодної смерті”, – сказав він. “Санкції, накладені Радою Безпеки ООН, повинні бути переглянуті й ослаблені, коли це необхідно, щоб сприяти наданню гуманітарної та життєво важливої допомоги“.

Доповідь з’явилася приблизно через три місяці після того, як Продовольча і сільськогосподарська організація ООН заявила, що Північна Корея зіткнулася з нестачею продовольства в розмірі близько 860 тисяч тонн в цьому році та може зіткнутися з “суворим періодом голоду”.

Пхеньян тримається осторонь від переговорів щодо своєї ядерної програми з моменту провалу другого саміту між Кімом і тодішнім президентом США Дональдом Трампом в Ханої та відкидає спроби Південної Кореї відновити діалог.

За президента Джо Байдена Сполучені Штати неодноразово заявляли про свою готовність зустрітися з представниками Північної Кореї, кажучи при цьому, що вони будуть домагатися денуклеаризації.

Але на цьому тижні Кім звинуватив Вашингтон в напруженості на півострові та наполягав на тому, що зброя Пхеньяна призначена для самооборони та не спрямована проти будь-якої конкретної країни.