Forbes опублікував рейтинг найбільших приватних компаній України: лідирує «Метінвест»

Компанії «Метінвест», «АТБ-Маркет» та «Kernel» увійшли до трійки найбільших приватних компаній України 2021 за версією видання Forbes Україна. На вершині списку «100 найбільших приватних компаній України 2021 року», як і раніше, опинився «Метінвест» Рината Ахметова і Вадима Новінського.

Про це повідомляється в публікації Forbes Україна.

Найбільша приватна компанія посилила свої позиції проти торішнього рейтингу, поглинувши два великих підприємства. Виручка першої сотні компаній зросла за рік на 8% до 2,3 трлн гривень.

Прибуток найбільших підприємств, крім тих, що не розкрили дані, збільшилася на 5%, до 74 млрд грн.
Понад дві третини сукупної виручки припадає на базові галузі: гірничо-металургійний сектор (24%), роздрібну торгівлю ( 20%), паливно-енергетичного комплексу (14%) і сільське господарство (11%). Ці сектори лідирують як за кількістю компаній в рейтингу, так і за кількістю найманих працівників. У 100 найбільших приватних компаніях працює більше 748 тисяч людей. Частка IT в списку, як і раніше, невелика. Дві компанії забезпечують лише 0,8% загальної вартості.

Серед головних бенефіціарів 2020 року – підрядники «Великого будівництва». Чотири найбільші компанії, що займаються дорожнім будівництвом, за рік збільшили виручку в 2,6 рази, до 59 млрд грн.

Номінальний виручка більше зросла у енерготрейдера «Йе Енергія» – на 23 млрд грн. Найбільше цей показник знизився у ДТЕК і «Міжнародних авіаліній України» – на 21,7 млрд грн і 19,6 млрд грн відповідно. Якщо для великого енергетичного холдингу це означало зниження продажів на 16%, то рівень продажів МАУ впав в 3,7 рази.

У списку 14 нових компаній, чотири з них – займаються будівництвом доріг.

До рейтингу 2021 потрапили компанії з виручкою від 6,5 млрд грн. За рік сотню покинули більше десятка компаній. Серед них – НПК «Галичина», Procter & Gamble, Burisma і «Крюківський машинобудівний завод». Загалом список оновився на 15%.

У список не включені банки, компанії з чисельністю працюючих менше 50 людей або з часткою держави, що перевищує 75%. Для компаній вказані дані консолідованої звітності (при наявності такої). Якщо компанія не публікує консолідовану звітність, наведена оцінка на підставі звітності окремих підприємств групи.

Раніше ірландський боєць змішаних єдиноборств Конор МакГрегор заробив за рік $ 180 млн і став найбільш високооплачуваним спортсменом світу за версією Forbes.

Видання Forbes оприлюднило новий рейтинг найбагатших людей світу. Засновник Amazon Джефф Безос втратив першість, а очолив список власник LVMH Бернар Арно.

У вересні Forbes склав новий рейтинг найбагатших людей планети. Перше місце зайняв глава SpaceX і Tesla Ілон Маск.

загрузка…