«Нафтогаз» опублікував пакет документів для заключення договорів на постачання газу бюджетникам

«Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» опублікувала інформую щодо порядку укладання договору на постачання газу для потреб бюджетних установ відповідно до Меморандуму між центральною владою та місцевим самоврядування.

«ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» просить бюджетні установи і організації уважно та ретельно готувати весь пакет документів і надсилати на електронну адресу з правильними назвами та нумерацією для оперативного опрацювання», – йдеться у повідомленні.

Перелік документів зазначений у повідомленні.   

Зазначається, що Кабмін розпорядженням від 11 жовтня 2021 р. № 1234-р “Деякі питання діяльності акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” попередньо погодив укладання договорів постачання природного газу бюджетним установам та організаціям відповідно до примірного договору ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдингˮ.

Нагадаємо, що “Нафтогаз” пропонує бюджетним організаціям (школам, лікарням і дитячим садкам) купувати газ за тарифом 13,7 гривень за кубометр без ПДВ і транспортування. 

Як повідомлялося, 30 вересня представники місцевого самоврядування та уряд підписали Меморандум про встановлення пільгової ціни на газ для населення (7,4 грн за куб), а також бюджетних установ (16,8 грн за куб з ПДВ). Напередодні мер Івано-Франківська заявив, що Меморандум не виконується, а ряд областей оголосили про надзвичайну ситуацію (НС) в зв’язку з цінами на газ.

Деякий час йшла гра в “лобові тарани”: хто перший зверне. В результаті багато громад України вже закупили газ за комерційною ціною (30-45 грн за куб) і спалюють не газ, а гроші. НАКу це тільки вигідно. Детальніше про те, чому історія з НС – продуманий план уряду – читайте в ексклюзиві ZN.UA “Кабмін спровокував запровадження надзвичайної ситуації в регіонах по газу”.

Про всі подробиці газової угоди Банкової і місцевої влади читайте в статті Інни Ведернікової «Тарифний меморандум замість« тарифного майдану»?».