Стефанчук виключає нове голосування щодо закону «Про олігархів»

Новий спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук виключає можливість переголосування закону «Про олігархів», попри суперечливі норми у ньому. Таку точку зору Стефанчук озвучив на брифінгу 13 жовтня.

За словами спікера, спочатку парламент розгляне проєкти постанов за скасування голосування.

Після розблокування підписання закону головою ВР і передачі на підпис президенту Володимиру Зеленському, він вивчить, який текст у підсумку буде підготовлений до підписання профільним комітетом.

Спікер також пояснив, як планує виходити із ситуації із суперечливими нормами. Зокрема, щодо відповідального за формування Реєстру олігархів (в нинішньому варіанті цим повинні займатися одночасно і НАЗК, і РНБО).

«Якщо в кінцевому варіанті будуть три суперечливі поправки, то, я думаю, що у нас є всі підстави використовувати 131 статтю Регламенту ВР, яка дає можливість голові ВР – якщо він побачить протиріччя в тексті – винести і одним голосуванням зняти цю суперечність», – цитує Стефанчука «УНІАН ».

На думку спікера, це дозволить уникнути ветування закону президентом, оскільки «з Верховної Ради мають виходити якісні й однозначно зрозумілі законопроєкти».

Крім того, Стефанчук допускає голосування за уточнення певної норми: «Якщо при підготовці до підписання виявляється якась неточність, тоді тільки саме це положення може ставитися, і воно голосується».

Новий спікер відмовився говорити про протиріччя в тексті закону, пославшись на те, що ще не бачив остаточний.

Остаточне рішення про те, хто має підписувати закон: відправлений у відставку спікер Дмитро Разумков, за якого він приймався, чи новий спікер Руслан Стефанчук, поки що не прийнято.

Дивіться спецтему:
Євросоюз письмово підтримав закон про олігархів Там наголосили на важливості проведення реформ. 

У парламенті зареєстрували постанову про запровадження санкцій проти Коломойського Її ініціювало депутатське об’єднання Справедливість.

Глава держави розповів, чи повідомлятиме про власні зустрічі з олігархами Володимир Зеленський заявив, що нестиме політичну відповідальність.

З законом про олігархів може бути пов’язано багато кримінальних процесів — Арахамія За його словами, юридичне управління ВР не працює на “Слугу народу” й не хоче випускати документ. 

У Зеленського заперечують наявність в законі про олігархів суперечних поправок та розповідають, що буде далі Затягування прийняття цього документа пов’язують з опором олігархічних груп.