Штам “Дельта” у всіх областях: дотримання карантину в Україні перевірятимуть поліцейські рейди

Патрульна поліція

Коронавірус та карантин

У “зоні посиленого контролю” нині перебувають 16 регіонів

Через значне погіршення епідеміологічної ситуації щодо COVID-19 в Україні правоохоронці проводитимуть рейдові перевірки дотримання карантинних вимог.

Про це йшлося на спільній нараді МОЗ, Нацполіції та Держпродспоживслужби у середу, 13 жовтня.

Мова перш за все про перевірку закладів громадського харчування, розважальних центрів, торгівельних центрів і магазинів, уточнила голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислава Магалецька.

Головний Державний санітарний лікар Ігор Кузін попередив, що штам коронавірусу “Дельта” вже був виявлений у всіх областях України.

Він додав, що станом на 12 жовтня на “помаранчевому” рівні небезпеки перебувають 16 регіонів – вони вважаються “зоною посиленого контролю” за дотриманням маскового режиму, за умовами перевезень, за роботою закладів громадського харчування.

Керівник Нацполіції Ігор Клименко запенив, що правоохоронці проводитимуть роз’яснювальну роботу серед перевізників щодо необхідності дотримання карантинних вимог, а також щодо відповідальності громадян та перевізників у випадку порушення протиепідемічного законодавства.

За його словами, поліція вже встановила на планшети своїх робітників програмне забезпечення для зчитування QR-кодів із сертифікатів про вакцинацію і контролювати виконання карантинних вимог.

Нагадаємо, 13 вересня уряд України ухвалив зміни до постанови про карантинні норми в Україні. Згідно з новими правилами, обмеження “жовтої” зони карантини не торкнуться учасників (відвідувачів) і не менше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв, спортзалів і басейнів, якщо в них будуть жовтий або зелений COVID-сертифікати, або чинний (72 години) результат ПЛР, або експрес-тестування.