У Путіна назвали кілька умов для збереження транзиту газу через Україну

У Москві переконують, що готові виконувати домовленості про транзит газу через Україну, проте там хочуть, аби наша країна пропонувала конкурентоспроможні комерційні пропозиції й сама домовлялася з країнами Європи про прокачування газу своєю ГТС. Про це під час брифінгу заявив прессекретар російського президента Дмітрій Пєсков, інформують росЗМІ. 

“Президент неодноразово говорив, що якщо будуть купувати далі наш газ, якщо будуть збільшувати контракти, і, звичайно, якщо Україна буде давати конкурентоспроможні комерційні пропозиції, то все це продовжить працювати”, – заявив він.

За словами Пєскова, для нарощення транзиту газу Україна повинна звертатися до європейських компаній. 

“Саме ці компанії можуть укласти з російським монополістом нові довгострокові угоди зі збільшеними обсягами з урахуванням зростаючих потреб в блакитному паливі. Тобто щоб щось транспортувати через територію України, потрібно щоб це хтось купив. І це якраз наші покупці в Європі”, – додав Пєсков.

Нагадаємо, що “Газпром” 1 жовтня зупинив транзит газу через Україну в напрямку Угорщини. При цьому заявки на транзит не надійшли, хоча потужності з України в Угорщину законтрактовані на весь газовий рік – з жовтня 2021 рік по 30 вересня 2022, – в розмірі 24,6 млн куб. м на добу.

Як писало ZN.UA, Україну очікує падіння транзиту та унеможливлення віртуального реверсу газу з Угорщини. Про це у своєму тексті для ZN.UA пишуть експерти Центру досліджень енергетики Марія Якуб та Олександр Харченко у тексті – “Які наслідки матиме для України новий газовий контракт між Угорщиною і “Газпромом”. 

Дивіться спецтему:
У КМДА розповіли, коли ввімкнуть опалення Зараз ще не достатньо холодно. 

Закачка газу в сховища Європи впала до весняного мінімуму Загалом в Європі за станом 11 жовтня рівень запасів газу в підземних сховищах досяг 78%.

“Нафтогаз “озвучив тариф на газ для бюджетних установ З 15 жовтня газ бюджетникам будуть відпускати по 16,8 гривень за кубометр.

Ще одна область ввела НС через зрив опалювального сезону В області лише 23% бюджетних організацій уклали контракти на поставки газу.

Кабмін спровокував запровадження надзвичайної ситуації в регіонах через газ — джерело Деякий час тривала гра в “лобові тарани”: хто перший зверне. В результаті багато громад України вже закупили газ за комерційною ціною (30-45 грн за куб) і спалюють не газ, а гроші. НАКу це тільки вигідно.