До листопада педагогам потрібно вакцинуватися від COVID-19, нещеплених відсторонять – Ляшко

Школа

Коронавірус та карантин

У МОЗ нагадали, що педагоги включені до переліку професій, представники яких повинні бути обов’язково вакциновані для повноцінної роботи

Якщо до листопада співробітники сфери освіти не зроблять щеплення від COVID-19, то будуть відсторонені від роботи. Відсторонюватимуть невакцинованих педагогів на період карантину без збереження зарплати. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, повідомляє пресслужба МОЗ України.

Ляшко нагадав, що педагоги включені до переліку професій, представники яких повинні бути обов’язково вакциновані для повноцінної роботи.

Міністр наголосив: “Вакцинація для освітян є можливістю не лише продовжувати працювати та надавати якісні знання учням. У першу чергу йдеться про захист свого життя та здоров’я, безпеку дітей”.

Як повідомляв 5.UA, 7 жовтня 2021 року Міністерство охорони здоров’я України затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації від COVID-19.

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я, це стосується працівників:

  • центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
  • установ вищої, післядипломної, професійного перед вищими, професійного (професійно-технічного), загальної середньої, в тому числі спеціального, дошкільної, позашкільної освіти, установ спеціалізованої освіти і наукових установ незалежно від типу і форми власності.

Як повідомляв 5.UA, у МОЗ заявили, що нинішня хвиля COVID-19 в Україні розпочалася раніше, ніж прогнозувалося. 

Як відомо, із 23 вересня 2021 року всі регіони перейшли в “жовту” зону. В Україні до кінця року діє адаптивний карантин, країну поділили на зони. 24 вересня Дніпропетровщина із “жовтої” перейшла в “помаранчеву” зону карантину.

Нагадаємо, 13 вересня уряд України ухвалив зміни до постанови про карантинні норми в Україні. Згідно з новими правилами, обмеження “жовтої” зони карантини не торкнуться учасників (відвідувачів) і не менше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв, спортзалів і басейнів, якщо в них будуть жовтий або зелений COVID-сертифікати, або чинний (72 години) результат ПЛР, або експрес-тестування.

Станом на 12 жовтня 2021 року в Україні зробили вже понад 13,8 млн щеплень від коронавірусу, понад 6,1 млн осіб отримали дві дози. Додамо, відстежувати, як просувається вакцинація, можна на Урядовому порталі онлайн.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.