В Україні ще чотири області можуть потрапити у «червону» зону карантину – KSE

Експерти Київської школи економіки (KSE) заявили, що  критичні передумови для входження в “червону” зону через ситуацію з COVID-19 наразі мають Сумська, Донецька, Житомирська та Харківська області, вважають експерти Київської школи економіки (KSE).

“До “червоного” рівня епіднебезпеки, крім Херсонської області, яка вже ввійшла в “червону” зону, підійшли Донецька, Житомирська, Сумська та Харківська області. З цих чотирьох регіонів найкритичніша ситуація у Сумській області, де коефіцієнт виявлення випадків інфікування вже перевищив 30%, це дуже багато, на 50% більше за встановлений поріг і вдвічі більше, ніж у середньому в країні”, – наголосив керівник KSE Юрій Ганиченко на презентації в середу, 13 жовтня.

За його словами, в Сумській області перевищено зайнятість ліжок із киснем і висока динаміка зростання госпіталізацій.

“За чотирма епідпоказниками з п’яти ми бачимо перевищення. У цьому регіоні найбільше потенційно складних ситуацій”, – додав Ганиченко.

Державна комісія з ТЕБ та НС прийняла рішення про переведення Херсонської області в “червону зону” карантину з 15 жовтня.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що нова хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозувалося, і за своєю інтенсивністю наближається до показників минулої осені.

На сьогоднішній день домінує штам коронавируса «Дельта»– більш заразний і відрізняється симптоматикою від звичайного перебігу хвороби.

У ситуації, що склалася, Кабінет міністрів ввів нові правилапасажирських перевезень під час карантину.

Дивіться спецтему: Карантин в Україні
У Києві коронавірусні лікарні заповнені майже на 50%: ситуація продовжує погіршуватися Понад 95% пацієнтів – нещеплені.

В НАН прогнозують рекордні цифри по захворюваності COVID в Україні Спад статистики можливий тільки на вихідних днях.

В Україні зростає захворюваність на COVID-19: минулої доби виявили 16 309 нових випадків хвороби За весь час пандемії в Україні на коронавірус захворіло 2 578 394 особи.

У Харкові осінні канікули розпочнуться на тиждень раніше Рішення ухвалили через зростання захворюваності.

Дотримання карантину в Україні перевірятимуть за допомогою камер Камери збираються встановити в двох містах: у Києві, а також в Харкові або Дніпрі