Через брак палива зупинили роботу 20 енергоблоків ТЕС і ТЕЦ

В Україні 20 енергоблоків теплоелектростанцій (ТЕС) і теплоелектроцентралей (ТЕЦ) наразі знаходяться в простої через відсутність палива. Плюс, ще 10 енергоблоків ТЕС подали заявки на аварійний ремонт. Про це свідчать дані диспетчера енергоринку держкомпанії “Укренерго”.

Станом на 11:48 13 жовтня через відсутність палива не працює 20 блоків на 9 ТЕЦ і ТЕС.

За інформацією “Укренеро”, з 4 по 11 жовтня запаси вугілля на складах ТЕС зменшилися на 6,5% до 666,6 тис. тонн. Зокрема, запаси газового вугілля знизилися на 4,7% до 511 тис. тонн, антрацитового – на 12% до 155,6 тис. тонн.

Середньодобові обсяги поставок вугілля за останні 10 днів становили 56,5 тис. тонн, тоді як витрата (спалювання) – 61,6 тис. тонн.

Відповідно до графіка накопичення палива, затвердженого Міненерго, на складах ТЕС було в 3,9 рази менше вугілля, ніж повинно було бути на 11 жовтня.

Як пише Сергій Жилич для ZN.UA, на 31-му році незалежності і через сім років після переломних для країни подій на Майдані пересічні громадяни вже напевно не сприймають всерйоз пострадянський тезу «якщо красти, то вагонами». А насправді, на превеликий жаль, потрібно констатувати, що сумнозвісне явище безкарності за багатомільйонні афери в Україні за результатами років реформ та антикорупційної боротьби лише мутували в своїх масштабах.

Детальніше читайте в статті “Хроніки зливу” Роттердам + “.