Блокування Росією місії ОБСЄ в Донбасі наносить руйнівний удар по «Мінську» – Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що блокування Росією роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на сході України завдає руйнівного удару по мінським домовленостям.

“Політично Росія зробила крок, який завдає руйнівного удару по мінським домовленостям, демонструє, що вона нехтує логікою цих угод і процесу врегулювання”, – наголосив глава МЗС.

За словами Кулеби,  Україна зацікавлена лише у руху вперед, у мирному врегулюванні.

“Нам потрібно вжити таких кроків, які призведуть не до ескалації, на що нас провокує Росія, а навпаки до поступок з боку РФ, для того, щоб процес мирного врегулювання був розблокований”, – додав Кулеба.

2 вересня Росія заявила, що відмовляється підтримувати продовження мандата місії ОБСЄ у двох пунктах пропуску («Гуково» і «Донецьк») на російсько-українському кордоні після 30 вересня. Таке рішення свідчить про те, що Росія не хоче миру, заявив міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков. За його словами, через блокування СММ на непідконтрольній Україні території можуть збільшити поставки зброї і боєприпасів.