Кулеба заявив про відсутність загроз для українського безвізу

Під час учорашнього саміту Україна-ЄС, який відбувся в Києві, не звучало тез щодо того, що українському безвізу щось загрожує. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час останнього брифінгу. 

“Безвізу України і її інтеграції до ЄС нічого не загрожує”, – заявив Кулеба. 

Він зазначив, що інформація про скасування безвізу є фейками, розповсюдженням яких займаються окремі політичні сили. Кого саме міністр має на увазі – невідомо. 

29 вересня з’явилася інформація, що деякі країни ЄС заговорили про скасування безвізу для України та ряду країн. Причиною є порушення правил: громадяни цих держав нібито використовують безвізовий режим для проживання в ЄС та для подання необґрунтованих клопотань про притулок. Проте згодом цю інформацію спростували. 

Чим  вимога ЄС заборонити громадянам України мати два чинні закордонні паспорти може обернутися для України та Європи, читайте в статті Павла Кравчука « Україна—ЄС: “Два паспорти мої, два паспорти…”».

Дивіться спецтему:
ЄС закликав Росію визнати відповідальність за збитий літак рейсу MH17 Літак збили російські військові. Росія через 7 років після катастрофи продовжує заперечувати свою причетність.

Україна та ЄС спільно готуватимуться до “газової війни” з Росією — президентка Єврокомісії Офіційний Київ повинен сконцентрувати свою увагу на підвищенні енергоефективності.

Глави дипломатій України та ЄС обговорили загострення в Донбасі ЄС твердо підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, заявив Боррель.

Президент Макрон прийняв рішення обов’язково приїхати в Україну – Стефанішина Дата ще невідома. 

Київ і Брюссель мають бути більш «амбітними» у двосторонніх відносинах – президент Єврокомісії Президент України зустрівся з представниками ЄС.