Поліцейські отримали програмне забезпечення для зчитування COVID-сертифікатів

Національна поліція України вже встановила на планшети правоохоронців відповідне програмне забезпечення, яке дозволяє зчитувати QR-код із міжнародних та внутрішніх сертифікатів про вакцинацію.

Про це йшлося під час наради 12 жовтня за участі голови Національної поліції України (НПУ) Ігоря Клименка, заступника міністра охорони здоров’я України Ігоря Кузіна і голови Держпродспоживслужби Владислави Магалецької, інформує Управління комунікації Національної поліції України.

«На сьогодні Національна поліція вже встановила на планшети поліцейських відповідне програмне забезпечення, яке дозволяє зчитувати QR-код з міжнародних та внутрішніх сертифікатів про вакцинацію», – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що під час цієї наради і йшлося і про напрацювання алгоритму дій щодо проведення превентивних заходів у місцях великого скупчення людей.

Клименко зі свого боку зазначив, що основним завданням цих 3 відомств є максимальне вжиття заходів щодо дотримання карантинних обмежень та мінімізація зараження громадян у місцях, які сприяють поширенню коронавірусу, – зокрема, у громадському транспорті, розважальних закладах, у тому числі у нічних клубах, ринках, закладах громадського харчування.

За його словами, діяльність таких закладів є критичним моментом. Клименко зазначив, що уряд, розуміючи, що бізнес, який платить громадянам зарплату та наповнює бюджет держави, має працювати, встановив можливість їхньої роботи навіть у червоній зоні.

«Обов’язковою умовою такої роботи є також підтвердження клієнтами та персоналом своєї COVID-безпечності»,- сказав він.

Як уточнив голова Нацполіції, існує необхідність у напрацюванні механізмів, порядку взаємодії, враховуючи кількість санітарних лікарів, працівників Держспоживслужби та Нацполіції України, які будуть залучені у ці процеси.

«Крім того, ми маємо чітко розуміти відповідальних осіб. Наприклад, керівників автотранспортних підприємств або фірм, які здійснюють перевезення наших громадян, організаторів спортивних заходів, безпосередньо тих осіб, які несуть відповідальність як адміністративну, так і деколи кримінальну, зокрема за недотримання епідеміологічних норм», – поінформував Клименко.

Раніше у Кабміні повідомили, коли окремі регіони можуть увійти у «червону» зону.

11 жовтня Кабінет міністрів затвердив нові правила міжрегіональних пасажирських перевезень на час карантину. За ними, з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із «жовтим», «помаранчевим» або «червоним» рівнем карантину, будуть дозволені лише громадянам з сертифікатами вакцинації, довідкою про одужання або негативними тестами на COVID-19. Йдеться про автобусні маршрути, авіаційний і залізничний транспорт міжобласного сполучення.

В Одеській області посилили карантин й анонсували локдаун. А в Харкові додатково розгорнули сотні ліжок для COVID-пацієнтів.

загрузка…