Міністр Кулеба прокоментував результати саміту “Україна – ЄС” (Відео)

Дмитро Кулеба

За його словами, питання енергетичної безпеки – одне з головних у спільній заяві європейських лідерів і Зеленського

Євросоюз та Україна готові разом протидіяти спробам Росії використовувати газ як енергетичну зброю. Про це зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, підсумовуючи вчорашній саміт “Україна – ЄС”.

За його словами, питання енергетичної безпеки – одне з головних у спільній заяві лідерів Європейської ради, Єврокомісії та президента України. Документ загалом містить 25 пунктів. Брюссель, зокрема, наголошує: країна-агресорка має визнати себе стороною конфлікту на сході, а не посередником. Крім того, міжнародні партнери повністю підтримують “Кримську платформу” як інструмент повернення Україні вкраденої території.

Також підписанти узгодили приєднання українських електромереж до європейської енергосистеми. Тепер, за словами Кулеби, Київ зможе відрізатися від Росії та Білорусі.

Натомість Брюссель розраховує на прискорення реформ в Україні. Мовиться, зокрема, про судову, антикорупційну та боротьбу з олігархами. Також у ЄС наголосили на важливості реформи сектора безпеки, ухваленні закону про СБУ та боротьбі з дезінформацією і пообіцяли підтримувати незалежні українські медіа.

“Уперше включені конкретні положення про посилення співпраці у сфері безпеки та оборони, зокрема у сфері професійної військової освіти, це буде ще одна цеглинка у побудову міцного фундаменту ЗСУ. Це положення відкриває шлях до військово-дорадчої місії ЄС в Україні, хоча наразі вона поки що прямо не згадана в тексті”, – зауважив Кулеба.

Як повідомляв 5.UA, у Києві відбувся саміт “Україна – ЄС”. Крім угоди про єдиний авіаційний простір, сторони підписали ще дві угоди. Тепер Київ приєднається до двох програм – “Горизонт Європа” і “Креативна Європа”. 

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.