Фальшиві ПЛР-тести: в Харкові турагенти і лабораторія заробляли 0,5 млн грн щомісяця

В Харківській області Служба безпеки України викрила  цілу схему фальсифікації результатів ПЛР-тестів на COVID-19. В середньому щомісяця «підприємці» виготовляли до 600 підроблених довідок для виїзду за кордон, у тому числі міжнародного зразка.

Як повідомили у відомстві, організували схему двоє працівників туристичного агентства у змові з приватною медичною лабораторією. Під час продажу закордонних турів зловмисники пропонували своїм клієнтам придбати ПЛР-тести з негативним результатом на COVID-19. У свою чергу клієнти використовували фальсифіковані документи для швидкого та безперешкодного перетину кордону, а також для ухилення від обов’язкової 14-денної самоізоляції.

Після повної передоплати зловмисники пересилали дані до медичної лабораторії, де без фактичного забору зразків виписували фальсифіковані ПЛР-тести. Незаконна схема дозволяла вносити недостовірну інформацію у медичну систему ЕСОЗ, дані з якої потрапляли у додаток «Вдома».

Щомісяця нелегальний бізнес приносив учасникам оборудки прибуток понад 500 тис. грн.

Наразі у межах кримінального провадження вирішується питання щодо повідомлення про підозру учасникам злочинної схеми.

Як зазначив голова Комітету з питань здоров’я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров’я Михайло Радуцький, торгівля підробленими результатами ПЦР тестів та сертифікатів про вакцинацію стає в Україні цілою тіньовою індустрією.