Лавров уникає зустрічі глав МЗС країн “нормандського формату” – Кулеба

У Києві поки не отримували сигналів з РФ про готовність до зустрічі глав дипломатії країн Нормандського формату, розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Якщо дійсно результатом останньої розмови президента Франції і канцлерки Німеччини з президентом Росії стане все-таки чітку вказівку від президента Путіна міністру Лаврову взяти участь у зустрічі міністрів, і він це зробить, а не знову знайде причину уникнути цієї зустрічі, я буду радий, я готовий до цієї розмови. Тому чекаємо сигналу з Москви. Поки що ніяких сигналів ми не отримували. Як тільки вони там визначаться, ми будемо готові до проведення такої зустрічі“, – сказав Кулеба на онлайн-брифінгу в середу.

Кулеба зазначив, що міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров всіляко уникає зустрічі міністрів.

“За цей рік вже кілька разів на мене виходили або німецький колега, або французький колега і питали, чи готовий я до зустрічі в Нормандському форматі на рівні глав МЗС, і кожен раз я їм відразу без зволікань говорив “готовий”. Але кожен раз ця зустрічі не відбувалася через те, що міністр Лавров її всіляко уникає“, – пояснив глава МЗС України.

12 жовтня президент Володимир Зеленський провів переговори в форматі відеоконференції з президентом Франції і канцлером Німеччини щодо мирного врегулювання ситуації в Донбасі і підготовці до проведення чергового саміту “нормандської четвірки”.

Лідери трьох держав обговорили теми, які можуть бути розглянуті на саміті лідерів країн Нормандського формату. В ході можливої зустрічі планують досягти домовленості для забезпечення стійкого миру в Донбасі.

Після розмови із Зеленським, Макрон і Меркель обговорили з президентом РФ прогрес у виконанні зобов’язань, взятих на себе під час Паризького саміту в грудні 2019 року, і погодилися з необхідністю детального обговорення стану їх виконання під час наступної зустрічі.

Дивіться спецтему:
У Кремлі прокоментували інформацію про підготовку зустрічі очільників МЗС нормандської четвірки Лише після неї можна буде робити прогнози щодо переговорів лідерів країн. 

У Макрона анонсували зустріч у нормандському форматі найближчими тижнями Правда поки що йдеться про зустріч міністрів закордонних справ, а не президентів.

Путін, Меркель і Макрон домовилися активізувати зусилля по лінії “нормандської четвірки” Найближчим часом може відбутися зустріч політрадників і керівників МЗС чотирьох країн.

Зеленський обговорив з Меркель і Макроном підготовку до Нормандського саміту Переговори відбулися в режимі відеоконференції.

Зеленський обговорив з президентом Німеччини посередництво в нормандському процесі Зеленський провів переговори з Франком-Вальтером Штайнмайером в Києві.