Чотири області оголосили надзвичайну ситуацію через відсутність газу для бюджетних установ на осінь-зиму

Чотири області оголосили надзвичайну ситуацію через відсутність газу для бюджетних установ на осінь-зимуЧотири області оголосили надзвичайну ситуацію через відсутність газу для бюджетних установ на осінь-зиму

Фото: shutterstock.com


Через відсутність газопостачання в бюджетних установах на опалювальний сезон принаймні чотири області України заявили про надзвичайну ситуацію техногенного характеру. Про це повідомили обласні державні адміністрації на Львівщині, Закарпатті, Хмельниччині та Одещині.


Бюджетні установи купують газ напряму в постачальників, укладаючи договори через систему ProZorro. Однак постачальники, які до зростання цін виграли торги, відмовляються постачати паливо за значно нижчою ціною, ніж та, що є на ринку сьогодні.


Комісії ТЕБ і НС областей вирішили, що йдеться про надзвичайну ситуація техногенного характеру регіонального рівня. Відповідне повідомлення вони подали до Держслужби надзвичайних ситуацій (ДСНС) для ухвалення остаточного рішення щодо рівня надзвичайної ситуації.


Зокрема Львівська комісія ТЕБ і НС вирішила, що відсутність постачання газу бюджетним установам загрожує життю та здоров’ю населення області та може спричинити значні матеріальні збитки. На Львівщині, наприклад, перебуває 14% об’єктів державного музейного фонду, а порушення умов зберігання експонатів може призвести до знищення пам’яток.


Водночас заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що оголошення надзвичайних ситуацій у регіонах – це суто технічний момент для прискорення укладання договорів із постачальниками газу.


«Газу у сховищах цілком достатньо для потреб населення та соціальної сфери. Жодних проблем із цим немає. До 15 жовтня НАК «Нафтогаз України» готовий підписати всі договори зі споживачами соціальної сфери (школи, садочки, лікарні)», – написав він на своїй сторінці у фейсбуці.


Нагадаємо: місцева влада, «Нафтогаз» та уряд підписали Меморандум: домовилися, що тарифи на тепло не зростатимуть протягом опалювального сезону.


Попри це бюджетні установи та частина населення все одно платитимуть підвищену ціну на газ. Бюджетники змушені купувати газ за ринковими цінами, а приватні домогосподарства – переплачувати за тарифом ПОН.


«Нафтогаз» оголосив, що запропонує бюджетникам контракти на газ за фіксованою ціною терміном 15 місяців.