Міноборони: «Жінки-військовослужбовці становить 15% від загального складу ЗСУ»

Заступниця міністра оборони Анна Маляр зазначила, що 15% особового складу Збройних силах України становлять жінки-військовослужбовці.

“В Україні в Збройних силах служить багато жінок. Ми за кількістю жінок-військовослужбовців якщо не попереду, то серед перших навіть за стандартами НАТО. У нас на сьогодні працює 56 тис. жінок, це і цивільний персонал, і військовослужбовці. Серед яких військовослужбовців 31 тис. – це 15% від загального складу. Якщо говорити про цивільний персонал, то це майже 25 тис. жінок”, – наголосила Маляр під час круглого столу “Захисники і Захисниці. Рівні можливості захищати державу – базовий елемент національної стійкості та сталого розвитку” в середу, 13 жовтня.

Вона також підкреслила, що таке збільшення кількості жінок у Збройних силах відбулося після 2014 року. Лише у 2021 році до військових ліцеїв вступили 107 дівчат.

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зазначила, що жінок у Збройних силах більшає. “Але, на жаль, жінок, які перебувають на посадах, де приймають рішення, дуже мало. У цьому напрямі необхідно працювати”, – додала вона.

Депутатка від партії “Слуга народу” Ірина Верещук підтвердила чутки про те, що вона може очолити міністерство оборони замість Андрія Тарана.

Як повідомляло ZN.UA, ще влітку в уряді обговорювали ймовірність заміни міністра оборони Андрія Тарана і міністра юстиції Дениса Малюськи. На початку вересня інформацію про відставку Тарана підтвердили ще низка джерел. І хоча прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що чинний міністр перебуває на своєму місці, очільника міністерства ймовірно відправлять у відставку ще восени.