У КМДА розповіли, коли ввімкнуть опалення

Після того, як у Києві температура повітря протягом трьох днів буде меншою за +8 градусів, міська адміністрація обіцяє ввімкнути опалення житловим будинкам. Про це під час останнього брифінгу заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. 

За його словами, опалення почали вмикати з 1 жовтня. Проте спершу тепло дали школам, дитячим садочкам та лікарням. Станом на 13 жовтня обігрівається вже 850 таких приміщень. 

“Щодо житлового фонду. Діють норми, що опалювальний сезон починається тоді, коли середньодобова температура менше +8 протягом трьох діб. Ми плануємо дотримуватись цих норм і моніторити погоду. На сьогоднішній день ми не маємо таких показників. Говорити про початок опалювального сезону зарано”, – заявив він.

За словами Пантелеєва, технічно місто вже готове до опалювального сезону. 

Раніше повідомлялося про те, що в Івано-Франківську через високі ціни на газ не можуть почати опалювальний сезон. У Миколаєві, наприклад, для опалення тільки лікарень необхідно 7 млн грн.

При цьому 30 вересня представники місцевого самоврядування та уряд підписали Меморандум про встановлення пільгової ціни на газ для населення (7,4 грн за куб), а також бюджетних установ (16,8 грн за куб з ПДВ). Однак на місцях заявляють, що за фактом Меморандум не виконується. Детальніше про те, чому історія з НС – продуманий план уряду – читайте в ексклюзиві ZN.UA “Кабмін спровокував запровадження надзвичайної ситуації в регіонах по газу”.

Про всі подробиці газової угоди Банкової і місцевої влади читайте в статті Інни Ведернікової «Тарифний меморандум замість «тарифного майдану»?». Інші статті автора читайте за посиланням.

Дивіться спецтему:
Закачка газу в сховища Європи впала до весняного мінімуму Загалом в Європі за станом 11 жовтня рівень запасів газу в підземних сховищах досяг 78%.

“Нафтогаз “озвучив тариф на газ для бюджетних установ З 15 жовтня газ бюджетникам будуть відпускати по 16,8 гривень за кубометр.

Ще одна область ввела НС через зрив опалювального сезону В області лише 23% бюджетних організацій уклали контракти на поставки газу.

Кабмін спровокував запровадження надзвичайної ситуації в регіонах через газ — джерело Деякий час тривала гра в “лобові тарани”: хто перший зверне. В результаті багато громад України вже закупили газ за комерційною ціною (30-45 грн за куб) і спалюють не газ, а гроші. НАКу це тільки вигідно.

Тарифний меморандум: ZN.UA публікує текст документа Укладання меморандуму переносилося двічі.