Арахамія двічі літав до Відня літаками структур Фірташа – розслідування

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія разом з дружиною у січні і лютому 2021 року літав до Відня на приватному літаку, що належить структурам олігарха Дмитра Фірташа, йдеться в розслідуванні «Української правди». В Україні Фірташ перебуває під санкціями РНБО.

Журналісти отримали від джерел у правоохоронних органах документи, які свідчать про те, що обидва польоти припали на період закритого авіасполучення з Європою.

Сам лідер фракції стверджує, що не знав, кому належить борт, а польоти до Відня порівнює з викликом таксі через застосунок Uber.

«Виявилося, що цей літак належить структурам Фірташа і зданий в якусь велику авіакомпанію в якій кількість бортів налічує кілька сотень, тому це як Uber викликати і ви не розумієте, яким літаком полетите», – говорить Арахамія.

За його словами, польоти були необхідні за медичними показаннями, а приватний борт був єдиним способом потрапити у пункт призначення в умовах жорсткого карантину.

Трансфер до Відня організовувала зареєстрована в Грузії фірма. Вартість одного перельоту – 24 тисячі євро. Арахамія стверджує, що перельоти оплачувала дружина, тому витрати на них не потраплять до його декларації.

Дивитися з 26:25 хвилини.