“Нафтогаз” запропонує довгострокові контракти бізнесу з низькою ціною газу – Вітренко

Глава правління “Нафтогазу” Юрій Вітренко анонсував новий продукт компанії – довгострокові контракти на газ приватним підприємствам за фіксованою ціною. В даному контракті ціна буде нижче, ніж в поточних місячних контрактах.

“Ми найближчим часом запропонуємо контракти з фіксованою ціною на довгий термін і для додаткових категорій споживачів, і там ціни будуть нижче поточного рівня місячних цін”, – написав він у Facebook.

Через різке зростання цін на газ – до 30-35 грн за куб. м і більше – представники промисловості почали скаржитися на збитки і розглядають можливість зупинки виробництв.

Вчора, 12 жовтня, НАК анонсував новий продукт для бюджетних організацій – середньостроковий контракт (до кінця 2022 роки) за ціною 13,7 грн за куб м (без ПДВ і транспортування).

Як повідомлялося, 30 вересня представники місцевого самоврядування та уряд підписали Меморандум про встановлення пільгової ціни на газ для населення (7,4 грн за куб), а також бюджетних установ (16,8 грн за куб з ПДВ). Напередодні мер Івано-Франківська заявив, що Меморандум не виконується, а ряд областей оголосили про надзвичайну ситуацію (НС) в зв’язку з цінами на газ.

Деякий час йшла гра в “лобові тарани”: хто перший зверне. В результаті багато громад України вже закупили газ за комерційною ціною (30-45 грн за куб) і спалюють не газ, а гроші. НАКу це тільки вигідно. Детальніше про те, чому історія з НС – продуманий план уряду – читайте в ексклюзиві ZN.UA “Кабмін спровокував запровадження надзвичайної ситуації в регіонах по газу”.

Про всі подробиці газової угоди Банкової і місцевої влади читайте в статті Інни Ведернікової «Тарифний меморандум замість« тарифного майдану»?».