Походження коронавірусу: Китай вивчить тисячі зразків крові

Вчені КНР вивчать десятки тисяч зразків з банку крові в місті Ухані. Таким чином, планується визначити, де людина вперше захворіла COVID-19.

Про це пише CNN.

Уточнюється, що найперше зараження, про яке відомо за останніми даними, відбулося 8 грудня 2019 року, проте багато вчених стверджують, що коронавірус поширювався серед людей вже в жовтні-листопаді.

Група дослідників ВООЗ в лютому поточного року визначила близько 200 тисяч зразків крові, в тому числі зібрані в останні місяці 2019 року, які можуть містити антитіла до нового covid. Зараз їх зразки зберігаються в Уханьском центрі крові.

Проте вже найближчим часом зразки, взяті восени 2019 року, втратять термін придатності. У Нацкомісії охорони Здоров’я Китаю заявили, що зараз йде підготовка до дослідження.

Однак фахівці з США відзначають, що вивчення необхідно проводити тільки зі спостереженням іноземних експертів, адже ніхто не повірить ніяким результатам, про які повідомляє Китай, якщо не буде, принаймні, кваліфікованих спостерігачів.

Раніше ми писали, що Китай направив до Всесвітньої організації охорони здоров’я запит про перевірку роботи лабораторій США в Форт-Детрік і в системі університетів штату Північна Кароліна в рамках розслідування Походження коронавірусу.

Звернення відправив у ВООЗ Постійний Представник Китаю в ООН в Женеві Чень Сюй, це перший офіційний запит Китаю на розслідування діяльності згаданих американських лабораторій, пише «Глобал Таймс». Крім того, до листа додали понад 25 млн підписів громадян Китаю з вимогами розслідувати дії Штатів у Форт-Детріку.

загрузка…